Facebook Google+ Twitter

5 czerwca - Międzynarodowy Dzień Zbliżenia

W Warszawie na placu przed Dworcem Śródmieście młodzi ludzie zachęcają do uśmiechu, otwartości i zaufania.

Wolontariusze z zabawnymi tabliczkami. / Fot. Katarzyna NowakowskaMiędzynarodowy Dzień Zbliżenia to inicjatywa mająca na celu odmienić otaczającą nas szarą rzeczywistość. Organizatorzy zachęcają nas uśmiechu, nawiązywania nowych znajomości oraz serdeczności wobec innych. Dniu temu towarzyszą imprezy w różnych miastach Polski. W Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Sopocie oraz Wrocławiu.

I Ty możesz się dołączyć

Inicjatywę tę można było już poprzeć kilka tygodni temu na stronie www.mdz.org.pl. Ci, którzy chcieli mogli wejść na stronę www wydarzenia i stworzyć wirtualnego ludzika reprezentującego nas samych, a następnie dołączyć do pozostałych sieciowych alter ego stworzonych przez innych ludzi. Na dużym liczniku umieszczonym na stronie można zobaczyć ile osób zaangażowało się w akcję oraz zostawić swój komentarz.

Zbiorowe układanie puzzli. / Fot. Katarzyna NowakowskaDziś natomiast mamy szansę pokazać swoje uczucia i emocje "w realu". Obchody Międzynarodowego Dnia Zbliżenia będą trwały do godziny 21, w Warszawie na placu przed Dworcem Śródmieście.

Wolontariusze używając zabawnych tabliczek i wlepek zachęcają do zapoznania się z akcją. Osoby, które pragną pochwalić inicjatywę, wpisują się do grubej księgi. Po złożeniu deklaracji, każdy proszona jest o własnoręczne przełożenie wielkiego licznika - wskazującego liczbę ludzi, które zainteresowały się i poparły radosną inicjatywę. W program dzisiejszych zajść wpisuje się także grupowe układanie puzzli z logo Międzynarodowego Dnia Zbliżenia.
Od rana wydarzeniu towarzyszy słoneczna pogoda. - Czerwiec to miesiąc radości, energii, lato! Dlatego postanowiliśmy apelować o zbliżenie teraz - mówi Wiadomościom24.pl Joanna Woźniak, inicjatorka akcji.

Może usiądziesz?

Ławeczki zbliżenia. / Fot. Katarzyna NowakowskaJednym z najciekawszych pomysłów są ławeczki, które postawione przy dworcu pełnią dość ciekawą funkcję. Z pozoru normalne ławki, lecz jeżeli zwróci się na nie uwagę widać, iż są "złamane" na środku. Owe złamanie ma zbliżyć osoby, które usiądą na brzegu - dzięki nachyleniu zsuną sie do środka. - Aby dać większy efekt okleiliśmy je wlepkami, które nawołują do zbliżenia - mów Joanna Woźniak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

hmmm..... No tak, nazwa dość dwuznaczna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałam na żywo jak sama nazwa "Dzień zbliżenia" i lista do podpisu kierowana przez wolontariuszy do przechodniów wywoływała zdziwienie i niezrozumienie. Ludzie przechodzili obojetnie myśląc, ze to kolejna jakaś partia lub grupa o innej niz powszechnie uznana orientacji seksualnej zbiera podpisy poparcia. Niektórzy czym prędzej uciekali w popłochu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie sztuczne, wymuszone i amerykańskie.
Może to dlatego, że jestem ponurą Polką o martyrologicznych inklinacjach. I dobrze mi, w rzeczy samej, na tej mojej wieży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ławka rewelacyjna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.