Facebook Google+ Twitter

5. edycja American Film Festival dobiegła końca. Poznajcie zwycięzców

Podczas American Film Festival zaprezentowanych zostało 70 filmów, w tym 54 premiery polskie i trzy światowe. Łącznie odbyło się 137 seansów, a festiwalowe projekcie obejrzało 17 tys. widzów.

 / Fot. youtube/print screenPodczas 5. edycji American Film Festival wrocławskie kino Nowe Horyzonty było oblegane przez miłośników niezależnej amerykańskiej sztuki filmowej. Widzowie obejrzeli 70 filmów, w tym 54 premiery polskie.

Podobnie jak podczas czterech pierwszych edycji, to festiwalowa publiczność oddawała głosy na najlepsze filmy. Na uroczystej gali poznaliśmy laureatów plebiscytu.

W sekcji Spectrum, w której prezentowane były najciekawsze filmy nowych twórców widzowie wybrali "Obvious Child" Gillian'a Robespierre'a, który w przewrotny i prowokacyjny sposób przekracza tabu aborcji.

W kolejnej sekcji American Docs zwyciężył obraz Steve'a Jamesa "Po prostu życie", opowiadający o życiu legendarnego krytyka filmowego i laureata Nagrody Pulitzera Rogera Eberta.

American Film Festival to święto kina Stanów Zjednoczonych, na którym prezentowane są najnowsze filmy znanych reżyserów oraz produkcje twórców mniej rozpoznawanych. Festiwal będzie okazją do zapoznania się ze współczesną kinematografią amerykańską, a przez nią również z kulturą i rzeczywistością Stanów Zjednoczonych. Festiwal ma na celu pokazanie, że w Stanach Zjednoczonych nie powstają wyłącznie komercyjne produkcje.

Zobaczcie oficjalny trailer "Obvious Child":
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.