Facebook Google+ Twitter

5 Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-11 14:11

11 - 13 czerwca 2010 w kinie Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, w Łodzi odbędzie się 5 Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco".

 / Fot. materiały prasoweFestiwal Kina Niezależnego "Off jak gorąco" jest imprezą ogólnopolską. Uczestniczą w niej twórcy kina niezależnego, debiutanci i miłośnicy kina pozostającego na uboczu polskiej kinematografii. Łódź ma bardzo bogatą filmową tradycję, jednak do tej pory nie miała festiwalu poświęconego kinu niezależnemu.

W ramach festiwalu odbywa się konkurs na najlepszy polski film niezależny w 2 kategoriach: szkolnej i niezależnej.

Z kolei 12 czerwca o godz. 18 w Kinie Charlie odbędzie się koncert okrzykniętego mianem „polskiego Toma Waitsa” Marka Dyjaka wraz z bandem.

Priorytetem organizatorów jest poszerzanie specjalistycznej wiedzy dotyczącej sztuki tworzenia filmów przez twórców kina niezależnego. Z tej okazji odbędą się warsztaty oraz prezentacje najnowszej oferty sprzętowej uwzględniającej osiąganie obrazu 3D prowadzone przez firmę Beiks. Ostatniego dnia festiwalu prezentację dotycząca najnowszych rozwiązań w dziedzinie efektów specjalnych pod tytułem „Avatar kontra Stars-in-Black” oraz warsztaty operatorskie zatytułowane „Żargon operatora filmowego” poprowadzi Stanisław Mąderek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.