Facebook Google+ Twitter

5. Jubileuszowa Gala Finałowa MediaTorów

Po raz piąty dziennikarze z całej Polski spotkają się w Krakowie na Gali Finałowej MediaTorów. W tym roku oprócz wręczenia statuetek najlepszym z nich, podczas uroczystości zostanie zainicjowana debata o przyszłości mediów.

Goście wysłuchają zarejestrowanych specjalnie na tę okazję wypowiedzi m.in. Zygmunta Baumana i Nica Newmana - wieloletniego szefa departamentu przyszłości mediów w BBC.

Nagrody przyznają od 2007 roku studenci dziennikarstwa z całej Polski. W tym roku uprawionych do głosowania było 8 tys. studentów z 13 uczelni. Statuetki zostaną wręczone w dziewięciu kategoriach: NawigaTOR, TORpeda, DetonaTOR, AkumulaTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR, AuTORytet.

W tej ostatniej od 2010 roku dziennikarze nagradzani są za całokształt pracy dziennikarskiej, a nie osiągniecia w ostatnich 12 miesiącach. W tym roku statuetkę AuTORytet 2011 statuetkę odbierze dziennikarka Radia Zet i tvn24 Monika Olejnik. Laureaci w pozostałych 8 kategoriach pozostają tajemnicą i zostaną ogłoszeni podczas uroczystości.

O nagrody walczyli m. in. Grzegorz Hajdarowicz, Robert Mazurek, Tomasz Gudzowaty, Mariusz Szczygieł, Tomasz Sianecki, Maria Czubaszek, Artur Andrus, Ewa Ewart, Maciej Woroch czy Andrzej Poczobut.

Podczas uroczystości zostanie również zainicjowana debata „Future Calling!” poświęcona przyszłości mediów i dziennikarstwa. Organizator debaty - Fundacja Mediatory lab - forum przyszłości dziennikarstwa - zapytała o największe wyzwania dla mediów w przyszłości Zygmunta Baumana, Nica Newmana, Marcina Króla, Piotra Sztompkę i Wiesława Godzica. Ich wypowiedzi zostaną premierowo wyemitowane podczas gali. Debata będzie kontynuowana mediach i na stronach internetowych organizatora.

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z 13 uczelni publicznych wskazują i nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Plebiscyt od początku istnienia objęty jest Honorowym Patronatem Rektora UJ, a od tego roku również Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie MediaTory i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.