Facebook Google+ Twitter

5 marca koniec kadencji prezydenta Poznania?

Już 5 marca dowiemy się czy prezydent Ryszard Grobelny zostanie skazany w sprawie tzw. Kulczykparku. Wyrok skazujący będzie oznaczał koniec kadencji i nowe wybory prezydenckie w Poznaniu.

Na dzisiejszej rozprawie po raz ostatni głos zabrali oskarżeni. Oprócz prezydenta, oskarżonych jest pięciu wysokich rangą urzędników poznańskiego magistratu m.in. architekci miejscy. Wszystkim zarzuca się przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych podczas sprzedaży gruntów pod budowę centrum handlowego Stary Browar firmie Jana i Grażyny Kulczyk.

Oskarżeni bronili inwestycji, powołując się na pozytywne skutki lokalizacji Starego Browaru w Poznaniu. Wszyscy prosili o uniewinnienie, także Ryszard Grobelny, który swoje oświadczenie przeczytał z kartki.

Sąd wyznaczył termin ogłoszenia wyroku na 5 marca. W przypadku skazania prezydenta, automatycznie wygasa jego mandat a władze w mieście przejmie komisarz, mianowany przez premiera. Kolejnym krokiem są wybory.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Poznań


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przyznam szczerze, że bardzo ciekawi mnie wyrok w tej sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm, ciekawi mnie tylko, jaka kara grozi Grobelnemu? Z tego co pamiętam, nie było o tym też we wczorajszym materiale. Warto by sprawdzić i dodać tę informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.