Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31369 miejsce

5 milionów dolarów dla córki Włodzimierza Cimoszewicza?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 21:19

Tygodnik "Wprost" uważa, że nie ma prawnej możliwości egzekucji zadośćuczynienia, zasądzonego od pisma w Stanach Zjednoczonych. Wydawca tygodnika - AWR "Wprost" odniósł się do informacji na temat 5 milionów dolarów, jakie zgodnie z wyrokiem amerykańskiego sądu ma zapłacić Małgorzacie Cimoszewicz-Harlan, córce byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza.

"Jeśli nawet orzeczenie to rzeczywiście zostało wydane i jest prawomocne - to nie jest ono wykonalne na terenie Polski" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej "Wprost". Zarząd podkreśla, że do dziś nie otrzymał ani wyroku sądu w Chicago, ani nawet pism procesowych, świadczących o toczącym się postępowaniu. Zarząd przyznaje, że wcześniej przed amerykańskim sądem toczyła się sprawa z powództwa Małgorzaty Cimoszewicz-Harlan i jej męża w związku z artykułem "Konspiracja Cimoszewiczów", który ukazał się w 2005 roku we „Wprost". Proces toczył się jednak przed sądem w stanie Karolina Południowa i zakończył prawomocnym oddaleniem powództwa.

Następnie państwo Harlanowie podjęli próbę wytoczenia nowego postępowania przed sądem w Chicago. AWR „Wprost" nie otrzymała jednak żadnej korespondencji procesowej - czytamy w komunikacie zarządu wydawcy tygodnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.