Facebook Google+ Twitter

5 milionów uczniów rozpocznie dziś wakacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-20 08:10

Koniec roku szkolnego. 5 milionów 200 tysięcy uczniów otrzyma swoje świadectwa szkolne i rozpocznie wakacje. Według sondaży jednak tylko połowa dzieci, głównie z powodów finansowych, może liczyć na wypoczynek poza domem.


Częściej na wakacje wyjeżdżają dzieci z wielkich miast. Na wsiach większość z nich pomaga w lato w pracach rolniczych. Wielu uczniów głównie ze szkół średnich zamierza podczas wakacji pracować.

Koniec roku szkolnego oznacza także odpoczynek dla 480 tysięcy nauczycieli. Minister edukacji Katarzyna Hall wystosowała list do pedagogów dziękując im za pełną zaangażowania pracę i za to, że starali się swoją postawą stanowić wzór do naśladowania. Minister napisała także, że zdaje sobie sprawę z niełatwej sytuacji materialnej, w jakiej znajdują się pracownicy oświaty. Podkreśliła, że obecny rząd zapoczątkował zmiany, które mają zaowocować zdecydowaną poprawą poziomu zarobków nauczycieli i podniósł ich wynagrodzenia tak wysoko, jak tylko było to możliwe. - Pracujemy nad tym, aby w przyszłorocznym budżecie i latach kolejnych tę sytuację nadal poprawiać - napisała Katarzyna Hall do nauczycieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.