Facebook Google+ Twitter

5 minut dla książki. Cała Polska czyta pod chmurką!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-11 19:59

22 kwietnia o godzinie 17.00 miłośnicy książki spotkają się w centralnych punktach co najmniej 24 miast i miejscowości, by wspólnie przeczytać fragment książki Marii Pruszkowskiej „Przyślę Panu list i klucz”.

 / Fot. Granice.plWszystko to w ramach drugiej edycji akcji „5 minut dla książki”, organizowanej pod hasłem „Czytamy pod chmurką”.

- Media regularnie informują o stale malejącym poziomie czytelnictwa w Polsce. W roku 2011 sprzedaż książek spadła o ponad 8 proc., w 2010 roku ponad połowa Polaków nie miała z książką żadnej styczności – wylicza Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl – Mamy nadzieję, że spotkanie w centrach przynajmniej 23 miast Polski i jednego miasta w Hiszpanii będzie okazją do tego, by taką styczność z literaturą zapewnić tysiącom przypadkowych przechodniów. By zachęcić ich do odwiedzenia biblioteki czy księgarni, do sięgnięcia po książkę.

 / Fot. Granice.plSpotkania odbędą się w Arucas (Gran Canaria), Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gryficach, Kamiennej Górze, Kielcach, Kraśniku, Lublinie, Łodzi, Nasielsku, Olsztynie, Pabianicach, Pawonkowie, Piekarach Śląskich, Poznaniu, Rumi, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wągrowcu oraz Wrocławiu. Szczegółowy wykaz punktów, w których spotkają się „mole książkowe” opublikowany został na blogu organizatorów.
Tam też znaleźć można bannery promujące przedsięwzięcie oraz fragment, który uczestnicy spotkania będą czytać.

- Przygotowania w kolejnych miastach (między innymi w Katowicach) już trwają, a akcję w swoim mieście może zorganizować każdy miłośnik książki, który skontaktuje się z koordynatorami – podkreśla Grzegorz Raczek z serwisu DuzeKa.pl. – Wciąż jeszcze nie jest zbyt późno, by wziąć się do pracy, wciąż jeszcze można zaprosić przyjaciół oraz znajomych i zaplanować na to niedzielne popołudnie wspólne wyjście do centrum w celu promocji książki.
- Czytanie nie jest powodem do wstydu. Dlatego już dziś namawiamy, by podkreślić, że weźmie się udział w naszym wydarzeniu poprzez kliknięcie przycisku „Dołącz” na podstronie na Facebooku oraz przez skorzystanie z opcji „Zaproś znajomych” – dodaje Kamil Świątkowski, redaktor serwisu PrzyKominku.com. Pokażmy, że czytamy i że jesteśmy z tego dumni!

Akcję zdecydowali się już wesprzeć polscy pisarze. Od początku z organizatorami współpracuje bestsellerowa autorka, Małgorzata Gutowska-Adamczyk. W Gdańsku wydarzenie wspiera Anna Klejzerowicz, w Warszawie – Jolanta Kwiatkowska i Maria Ulatowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.