Facebook Google+ Twitter

5. Przegląd Filmów Wartościowych Prześwit

Już po raz piąty warszawskie kino Świt zaprasza kinomanów na spotkania z filmami wymagającymi od widza maksimum uwagi. To kino bolesne, drażniące, ale prawdziwe.

 / Fot. Paweł SkyCelem 5. Przeglądu Filmów Wartościowych „Prześwit” odbywającego sie pod hasłem "Zło historii – zło człowieka" jest prezentacja i omówienie filmów dotykających szeroko rozumianej problematyki zła i odpowiedzialności za nie człowieka. Zło ma różne oblicza i przyczyny, jest zło wynikające z historii, nad którymi jednostki nie mogą zapanować, ale i zło czynione przez człowieka. Czy są sytuacje, w których człowiek jest zdeterminowany do zła? Czy może mu się jednak przeciwstawić? Czy ponosimy odpowiedzialność za zło w nas i wokół nas?
Czy rację ma polski filozof Jan Garewicza mówiąc, że „najpospolitszym podstępem zła jest skupianie uwagi niemal wyłącznie na jego ekstremalnych wystąpieniach”? Czy nie jest tak, że chętnie mówi się o wielkich zbrodniach, terrorze, występku, bo to pomaga nam pomijać nasze własne, szare, powszednie zło? Na te i inne problemy będziemy szukać odpowiedzi w prezentowanych filmach. Przed każdą projekcją prelekcję wygłosi krytyk filmowy Mikołaj Wojciechowski, między filmami będzie też czas przeznaczony na dyskusję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.