Facebook Google+ Twitter

5. Rajd WRC Pleszew - Fanatic Rally Time ZDJĘCIA

O startowaniu w rajdach samochodowych marzy większość młodych ludzi. Większość ogranicza się jedynie do oglądania relacji w telewizji bądź czytania gazet.

Aby wystartować w rajdzie nie są potrzebne ani wielkie pieniądze, ani jakaś specjalna wiedza. Wystarczy samochód, dwa kaski, odrobina dobrej woli i determinacji.

Tegoroczna pleszewska impreza postawiła na rywalizację w dwóch kategoriach: KJS oraz cross-country.
Konkursowa Jazda Samochodowa ( KJS ) to pierwszy szczebel rajdowej kariery, który przechodzi każdy zawodnik marzący o startach w Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwach Świata WRC.

Zarówno sobotni rajd Cross Country, jak i niedzielny KJS zapowiadały się bardzo ciekawie. Pogoda dopisała, zapowiadano udział kilku znanych zawodników z rajdów terenowych, trasy OS-ów również zostały ciekawie wytyczone.

Jednak od strony organizacyjnej tegoroczny WRC niestety nie do końca się udał.

Rajd Cross Country wystartował z ponad dwugodzinnym opóźnieniem, to wystawiło kibiców na pierwszą próbę cierpliwości. Odcinek trzeci został skrócony, z powodu prac polowych. Największym jednak minusem był udział bardzo skromnej liczby zawodników .
Lista zgłoszeń wyglądała obiecująco, a na trasie pojawiło się tylko osiem załóg.
Powodem mógł być odbywający się tydzień wcześniej rajd Baja Poland, ale wydaje mi się, że doświadczeni organizatorzy powinni to wziąć pod uwagę.

Niedzielny poranek KJS-u przywitał nas kolejnym już opóźnieniem. Na pierwszym odcinku , wg informatora dla mediów i kibiców wynikało, że start pierwszej załogi przewidziany jest na godzinę 8:30. Jednak o tej godzinie nie było widać ani sędziów ani zawodników.
Pierwsza załoga pojawiła się na odcinku specjalnym tuż przed godziną 10:00 czym byli zaskoczeni sędziowie, którzy dopiero co przygotowywali się do swojej pracy.

Mimo tych przeciwności całość można zakwalifikować do udanej imprezy, podczas której widzowie w otoczce piknikowej atmosfery mieli możliwość spojrzenia na ten rodzaj dyscypliny sportowej z całkiem innej strony.

 / Fot. Grzesiński Łukasz
 / Fot. Grzesiński Łukasz
 / Fot. Grzesiński Łukasz
 / Fot. Grzesiński Łukasz
 / Fot. Grzesiński Łukasz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.