Facebook Google+ Twitter

5. Warszawskie Targi Książki rozpoczęte!

22 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęty się Warszawskie Targi Książki. W programie setki spotkań, konkursów i imprez towarzyszących. Targi potrwają do niedzieli, 25 maja.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaTo już piąta edycja Warszawskich Targów Książki. Podczas jej otwarcia, nagrodę Honorową - Ikara - przyznawanego za całokształt twórczości odebrał Wiesław Myśliwski - donosi gazeta wyborcza.pl za PAP.

W tegorocznych targach weźmie udział ponad 700 wystawców z kraju i zagranicy. Na Stadionie Narodowym zaprezentują się wystawcy z Polski i 22 innych krajów. Po raz pierwszy, w wydarzeniu biorą udział Turcja i Meksyk, które świętują 600 - lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych z Polską.

Stoiska z książkami znajdują się na wewnętrznej promenadzie i w galerii Stadionu Narodowego. Natomiast wszelkie spotkania odbywać się będą w salach Centrum Konferencyjnego stadionu oraz na scenie głównej.

Moc atrakcji dla odwiedzających

Już w piątek odbędzie się cykl wykładów pod patronatem Polskiej Akademii Nauk "Spotkania z nauką - Wszechnica PAN" z udziałem m.in. Michała Kleibera, Karola Myśliwca i Jerzego Bralczyka. Również w piątek wieczorem wręczone zostaną nagrody w konkursie za najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej (za najlepszą książkę techniczną), a także Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego (dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych). Także 23 maja poznamy laureata 5. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż literacki.

Sobota natomiast będzie Dniem Reportażu. Tego dnia odbywać się będą spotkania autorskie z tegorocznymi finalistami.

W weekend po raz pierwszy na Warszawskich Targach Książki odbędzie się Rodzinny Weekend z Książką, z bardzo atrakcyjnym programem przygotowanym z myślą o najmłodszych.

Ci, którzy przyjdą na stadion narodowy przebrani za bohaterów kreskówek otrzymają nagrody. Na targach świętowane będą również urodziny Kaczora Donalda, w programie których są warsztaty z rysownikiem Gianluco Paniello, konkursy i quizy wiedzy o Kaczorze Donaldzie. W programie również bicie rekordu Guinnessa w malowaniu największej kolorowanki.

W niedzielę, w ramach odbywającego się w tym tygodniu Festiwalu Literatury dla Dzieci, odbędzie się zlot fanów Pippi.

Lista gości w tym roku liczy ponad 650 autorów. W imprezie wezmą udział m.in. Artur Andrus, Jerzy Bralczyk, Helen Brown, Henryk Jerzy Chmielewski, Kim Jin-kyung, Andrzej Mleczko, Roberto Salvadori czy Andrzej Wajda.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.