Facebook Google+ Twitter

5 wskazówek, jak wybrać operatora poczty i strony www

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-23 17:47

Dziś wskazujemy pięć najważniejszych punktów, które powinny znaleźć się w ofercie każdego dobrego dostawcy hostingu.

Polityka w zakresie backupów

Każdy z operatorów hostingowych proponuje swoim klientom rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych poczty oraz strony www. Tym, czym różnią się poszczególne oferty, to przede wszystkim:

1. Czas przechowywania kopii zapasowej
2. Automatyzm wykonywania backupu
3. Sposób przywracania kopii

Najważniejszym ze wskazanych powyżej punktów jest czas przechowywania backupu. To od tego aspektu zależy bezpieczeństwo zasobów strony internetowej i poczty na serwerze. Przykład? Wyobraźmy sobie, że strona www stała się przedmiotem ataku wirusa. Jeżeli przedsiębiorca nie zorientuje się wystarczająco szybko, istnieje duże ryzyko, że przywrócona z kopii zapasowej strona również będzie zainfekowana. Dlatego jeden czy nawet trzy dni automatycznego backupu to zdecydowanie za mało. Jak przekonuje ekspert, dr inż. Artur Pajkert - każdy dostawca usług hostingowych powinien zadbać o długoterminowy backup przechowywanych zasobów klientów. Absolutnym minimum wydaje się 7 dni, natomiast rekomendowany okres przechowywania danych w backupie to 14 dni.

- Ważnymi aspektami jest także sposób wykonywania backupu, tzn. czy kopia zapasowa tworzona jest automatycznie oraz czy klient ma możliwość samodzielnego przywrócenia zarchiwizowanych danych, tj. bez konieczności kontaktu z biurem obsługi klienta - dodaje Artur Pajkert.

Wymagania GIODO

Temat ochrony danych osobowych coraz częściej pojawia się w dyskusjach biznesowych. Popularność newsletterów oraz innych przesyłek reklamowych, traktowanych jako szansa na stałą relację z kontrahentami, spowodowała, że dziś mało jest firm, które nie gromadzą i nie przetwarzają danych osobowych. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie operowania tego typu informacjami, na firmie ciąży obowiązek zgłoszenia zbiorów do GIODO. Procedurę tę ułatwia dostawca hostingu w momencie, gdy oferuje pisemną umowę powierzenia danych osobowych - i nie chodzi tu tylko o uświadomienie co do zakresu ciążących na przedsiębiorcy obowiązków, ale przede wszystkim pomoc w ich realizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.