Facebook Google+ Twitter

600 dni do Euro 2012

Do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2012 zostało 600 dni. 8 czerwca 2012 roku o godzinie 18 reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz. Jak przedstawia się dzisiaj nasza drużyna?

Na tak postawione pytanie próbują odpowiedzieć różni fachowcy i komentatorzy. Ja do takich nie należę, wiem, że żeby wygrać mecz trzeba strzelić jedną bramkę więcej niż przeciwnik. I tu zaczyna się problem: od siedmiu miesięcy reprezentacja nie jest w stanie wygrać meczu. Ostatnie remisy z USA i Ekwadorem nie przyniosły naszym zawodnikom i trenerom chwały. Nie widać na horyzoncie rywala, z którym "nasi" będą w stanie wygrać. Dlaczego jest tak, że 38-milionowy kraj nie jest w stanie wystawić reprezentacji, która będzie grać na przyzwoitym poziomie?

PZPN nie widzi problemu, cytując słowa piosenki T.LOVE: "Jest super, jest super, więc o co ci chodzi". Trener Smuda też się nie przejmuje, a o zawodnikach nie wspomnę. Moim zdaniem nikomu nie zależy na dobrej grze reprezentacji. W naszym kraju są bardzo wysokie pensje dla zawodników bez względu na poziom gry. Kibice tłumnie przychodzą na mecze (Poznań, Białystok, Warszawa, Gdańsk). Sponsorzy są zadowoleni, telewizja transmituje mecze, wszystko OK. Czytając zapowiedzi meczu na szczycie w najbliższej kolejce ekstraklasy, pytam: Na jakim szczycie? To raczej górka, a nawet pagórek, tyle jest warty tytuł Mistrza Polski jeżeli w rozgrywkach europejskich od razu odpadamy z dalszej rywalizacji.

Mam propozycję: ponieważ raczej nie ma szans na stworzenie mocnej reprezentacji przed Euro 2012, proponuję, aby drużyna zdobywająca tytuł Mistrza Polski przez rok występowała jako reprezentacja kraju - byłoby to obowiązkowe, a trener drużyny byłby trenerem kadry. Dodatkowym plusem jest fakt, że drużyna Mistrza Polski musi posiadać w swoim składzie co najmniej 16 zawodników z polskim obywatelstwem - w chwili obecnej jest to rzadkość. W latach osiemdziesiątych reprezentacją Związku Radzieckiego (był taki kraj) była drużyna Dynamo Kijów pod wodzą Walerego Łobanowskiego i całkiem nieźle sobie radziła. Zdaję sobie sprawę, że będę wykpiony, ale czy warto utrzymywać obecny stan? Czy nie lepiej zainwestować i olbrzymie kwoty, które idą na reprezentację przeznaczyć na szkolenie młodych talentów, którzy grają w całej Polsce na „orlikach"? Mamy czas - do Mistrzostw Świata zostały dwa lata. Jak nie zdążymy, to będą następne - talentów u nas nie brakuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.