Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

117072 miejsce

600 kupców protestuje w Nadarzynie

Około 600 kupców z centrum handlowego Maximus w Nadarzynie protestuje przeciwko wysokim cenom za wynajmem powierzchni handlowych.

Około godziny 11 kupcy wtargnęli do siedziby zarządu centrum Maximus. Nikt z zarządu nie chciał rozmawiać z kupcami. Wtargnęli więc do budynku.

Według doniesień TVN Warszawa interweniowała policja.

Obecnie trwają rozmowy kupców z zarządem. Przedstawiciele kupców negocjują obniżkę stawek za wynajem powierzchni handlowych. Kupcy zagrozili, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, to 7 marca zamkną stoiska.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

spinka
  • spinka
  • 05.11.2011 16:02

doskonale wiedzieli na co sie decyduja ale skoro nie daja sobie rady to może niech zajmą się czymś innym pożal sie boże biznesmeni!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia Firek
  • Basia Firek
  • 10.03.2011 15:47

Maximussukienki.pl ma Pani Rację ze macie Panstwo swietny towar! Od dawna jestem klientka Maximusa wlasnie zw wzgledu na ladny polski towar w dobrych cenach. A ten wybor torebek to zawrot glowy :-) Zachęcam tez znajomych by do zakupow w maximusie ale takie akcje protestacyjne nie sluza biznesowi. Bo o ile moge zignorowac panie sprzedawczynie pijace kawke na hali zamiast witajace klietow to tlum wrzeszczacych kupcow odstraszaja maksymalnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jajjaja
  • jajjaja
  • 10.03.2011 11:15

Co za wiocha z tymi kupcami. Najlepiej jakby za darmo ktoś im dał lokale. Oni chcą zarabiać, ale właściciel hali to już nie ma prawa wg niego. Co za ćwoki niedouczone. Czy normalni ludzie protestują?Nie chce, to nie wynajmuj!

Komentarz został ukrytyrozwiń
www.maximussukienki.pl
  • www.maximussukienki.pl
  • 07.03.2011 09:53

Ceny ustala właściciel, to jest jasne, i jak podpisywałam umowę najmu, znałam warunki: że będzie reklama, promocja, sprawny dział marketingu, czysto, ciepło, czyste łazienki, i całą masa klientów, których (za nasze pieniądze) przyciągnie CH Maximus. Co jest? Nie ma nic, sami musimy się promować, własnymi środkami, bo inaczej pies z kulawą nogą tu nie zajrzy. Mam sklep pełen przepięknych polskich sukienek i spodni od producenta, i co z tego? Pozostaje marketing szeptany, znajomi, bo inaczej umrzemy tu. Ile można zarabiać na czynsz? Tak naprawdę warto przyjechać do Maximusa, chociaż nasi "zarządcy" odpędzają tych klientów z całych sił. Można kupić świetny produkt za dobrą cenę, 100 razy lepszy, niż w popularnych sieciówkach, ale my, kupcy, sami musimy to udowadniać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
MarzenaK
  • MarzenaK
  • 06.03.2011 14:28

Ogladalam material na TVNwarszawa i troche to przypomina mi "powstanie narodowe w obronie wolnosci". Polski temperament wbrew rozsadkowi biznesowemu. Nie znam szczegoów problemu ale przeciez Ci ludzie swiadomie podpisali umowy najmu wiec nie rozumiem dlaczego teraz narzekaja ze sa tak niekorzystne. Czy nie madrzej byloby wynajac madrych prawnikow i szukac porozumienia zamiast organizowac protest? Przeciez ta sytuacja szkodzi tym kupcom bo ja nie pojade robic zakupow tam gdzie moge oberwac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Walas
  • Marta Walas
  • 05.03.2011 07:53

http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,bunt-kupcow-w-maximusie-quot-zadamy-obnizki-czynszu-quot-,124351.html
nie bylo az tylu ludzi , widzialm w tvn ...przerazajace, ze zawsze jest tak samo - jak z KDT - bunt agresja ze strony kupców, a potem placz nad ich losem...dobrze skomentowal fakt dziennikarz, ze kupcy sami dzialaj na swoja szkode - wczoraj otworzono maxioutlet, ktorego wielkie wowo zsotalo przycmione zadyma...
a tak lubilam tam jezdzic..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Osa
  • Stefan Osa
  • 04.03.2011 20:38

Nasze kamienice(wszelkie budynki), a wasze ulice! Albo płacicie, albo na drzewo! Polska jest lepsza od USA w dziedzinie globalizacji. Granice są otwarte Prawdziwi Polacy! A w sądzie wygracie z nami na skrzypkach! Patrioto Opuść Polskę i Spierdalaj Stąd Lepiej Daleko! Płace Są Liche! Porzuć Jakiekolwiek Nadzieje! I nie chodź na wybory. jak zostaniesz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 04.03.2011 20:20

Powinni bronić swojej pracy i chleba. Własność powinna być ograniczana w interesie szerszego interesu społecznego. W przciwnym razie się nawzajem pozjadamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bla
  • bla
  • 04.03.2011 15:23

Levy, nie jest tak do końca jak myślisz. Najemcy podpisali umowy na kilka lat i są nią zobowiązani, także nie mogą jej zerwać nawet w przypadku podniesienia opłat czynszu czy eksploatacji. Prezes spółki, Pan Avraham, próbuje doprowadzić kolosa do upadłości, m.in. zmieniając numery telefonów, podnosząc czynsz i inne opłaty, nie płacąc firmom, w tym sprzątającym, zaciągając kolosalne pożyczki itd. Doświadczenie pokazuje, że dwie spółki które są właścicielami Maximusa wcześniej doprowadzały inne firmy do upadłości, również za granicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 04.03.2011 14:43

Niech odejdą, wolny rynek wolna wola. ceny ustala właściciel, to oczywiste.