Facebook Google+ Twitter

60. derby Łodzi już w najbliższą niedzielę

Wielkimi krokami zbliża się piłkarskie święto Łodzi, czyli mecz derbowy pomiędzy Widzewem a ŁKS-em. Derby Łodzi rozpoczną się na stadionie ŁKS przy Al. Unii 2 już w najbliższą niedzielę, 7 marca, o godz. 19.30.

Derby Łodzi / Fot. Adam SęczkowskiPiłkarska wiosna w Łodzi rozpocznie się derbowym spotkaniem ŁKS - Widzew. Obie łódzkie jedenastki w tym sezonie zajmują wysokie miejsca w tabeli I ligi i niedzielny mecz pomiędzy nimi na pewno dostarczy wielu emocji.

Obecnie spotkania derbowe w Łodzi są określane mianem największych derbów w Polsce. W Warszawie derby Legia - Polonia to raczej już tylko nazwa. Zawsze na stadionie znajdowali się w przewadze kibice Legii i jedynie oni tworzyli atmosferę. Derby Krakowa na ogół kojarzą się ludziom z rozróbami, aczkolwiek też mają swój prestiż.

Derby powinny być świętem dla danego miasta, w czasie meczu panuje niezapomniana atmosfera, doping dla obu zespołów to jest coś co wyzwala dodatkowe emocje i pozwala na pełne przeżycie takiego święta piłkarskiego.

Podtrzymana kara dla kibiców WidzewaWydział Dyscypliny PZPN nie przełożył kibicom Widzewa kary zakazu udziału w dwóch meczach wyjazdowych. I to pomimo tego, że ich wniosek poparł prezydent miasta Łodzi. W tej sytuacji kibice Widzewa w derbach nie mogą wziąć udziału jako zorganizowana grupa. Na pewno część sympatyków Widzewa i tak kupi bilet i wejdzie na sektory dla kibiców gospodarzy. Pozostali będą mogła wspólnie śledzić poczynania swoich ulubieńców na trybunach własnego stadionu. Klub zapewni im bowiem telebim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.