Facebook Google+ Twitter

60 procent rolników jeszcze w tym roku otrzyma dopłaty bezpośrednie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 18:32

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już rozpoczęła przelewanie pieniędzy na ich konta. Renata Mantur z ARiMRu wyjaśnia, że przekazanie pieniędzy wszystkim rolnikom w tym roku kalendarzowym nie jest możliwe z przyczyn technicznych. Dodała, że w grudniu dopłaty powinno otrzymać 850 tysięcy osób (czyli około 60 procent chętnych) na kwotę blisko 4 miliardów złotych, co stanowi około 40 procent środków przeznaczonych na ten cel.

Termin, w którym wszyscy rolnicy muszą otrzymać pieniądze minie wraz z końcem czerwca przyszłego roku, jednak Agencja planuje zakończyć przekazywanie środków już w lutym.

Łączna kwota, która zostanie przeznaczona na dopłaty bezpośrednie to ponad 9 miliardów złotych. O pieniądze ubiega się blisko półtora miliona rolników. Najdłużej będą musiały poczekać osoby, które popełniły błędy w składanych wnioskach.

Jednocześnie od 17 listopada Agencja wypłaca pieniądze dla rolników pracujących na ziemiach o trudnych warunkach gospodarowania. Do końca ubiegłego miesiąca pomoc otrzymało ponad 70 tysięcy rolników na kwotę przekraczającą 116 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.