Facebook Google+ Twitter

60-latek oskarżony o molestowanie trzech małoletnich dziewczynek

Mężczyzna przebywający w towarzystwie trzech dziewczynek w wieku: 9, 10 i 11 lat, w trakcie wspólnych z nimi zabaw wielokrotnie dotykał je w intymne miejsca. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

60-latek, mieszkaniec Polski, przebywając w okresie letnim, od czerwca do września 2010 r. u swojej córki w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego doprowadził trzy małoletnie dziewczynki do poddania się innej czynności seksualnej, w ten sposób, że wielokrotnie dotykał je w intymne miejsca. Mężczyzna wolny swój czas spędzał, także jako uczestnik, na zabawach z miejscowymi dziećmi, wśród których przebywały m.in. trzy pokrzywdzone dziewczynki. Tam też 60-latek miałby dopuść się czynów mających znamiona molestowania seksualnego. Trudno jednak mówić tu o czynnościach pedofilskich.

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze na postawie zgromadzonego materiału dowodowego skierował do sądu wczoraj akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

- Ustalono w trakcie śledztwa, że oskarżony wykazywał nazbyt duże zainteresowanie dziewczynkami z sąsiedztwa wykraczające poza zwyczajową życzliwość – informuje Wiadomości24.pl prokurator Grzegorz Szklarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. - Traktowano go tutaj jako „dobrego wujka” i miał zaufanie rodzinne. Zabierał on dziewczynki do miejscowego sklepu, często obejmował je, przytulał i głaskał. Kilkakrotnie, jak stwierdzono, proponował im także, aby się przy nim rozebrały, oferując za to dziewczynkom pieniądze.

O podejrzeniu o molestowanie seksualne tej trójki dziewczynek zielonogórskich policjantów powiadomiła matka jednej z nich.

Powołani do sprawy biegli, jak zaznacza prokurator Szklarz, w wydanej opinii stwierdzili, że dziewczynki nie mają żadnych skłonności do konfabulacji, a ich zachowania wykazywały jednak, że mogły być osobami pokrzywdzonymi innymi czynnościami seksualnymi.

Oskarżony nie przyznaje się do zarzucanych mu czynności. Okolicznością mogącą sprzyjać mężczyźnie jest w tym przypadku przebyty kilku dziesięciomiesięczny czas od zarzucanych mu czynów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hmm
  • hmm
  • 12.03.2011 16:26

Bo tak to jest już w/w reporterem "śledczym", musi najpierw wyśledzić to, co koledzy zdążyli już napisać. Ew. wnikliwie przeczytać artykuły innych na stronach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenek
  • zenek
  • 12.03.2011 12:59

Informacje o tym zdążyły juz podać wszystkie regionalne gazety i rozgłośnie radiowe. Tekst o tym na stronie prokuratury w Zielonej Górze ukazał się 9 marca. MAM prośbę do wiadomosci 24.pl - trzymajmy jakiś poziom i nie zamieszczajmy odgrzewanych kotletów.

Tekst ze strony zielonogórskiej prokuratury
60-LATEK OSKARŻONY O MOLESTOWANIE TRZECH MAŁOLETNICH DZIEWCZYNEK

Dodano: 2011-03-09


Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca do września 2010 r. w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, doprowadził 3 małoletnie dziewczynki poniżej lat 15 do poddania się innej czynności seksualnej w ten sposób, że wielokrotnie dotykał ich miejsc intymnych.

Jak ustalono, oskarżony w tamtym okresie przebywał u swojej córki. Wiele czasu spędzał z miejscowymi dziećmi, biorąc udział we wspólnych zabawach. Były wśród nich trzy pokrzywdzone.

We wrześniu 2010 r. jedna z matek dziewczynek zawiadomiła KMP w Zielonej Górze o podejrzeniu molestowania seksualnego jej 9-letniej córki oraz jej koleżanek w wieku 10 i 11 lat.

W trakcie śledztwa okazało się, że oskarżony wykazywał zbyt duże zainteresowanie dziewczynkami, wykraczające poza zwyczajną życzliwość, zabierał dziewczynki do sklepu, obejmował je, przytulał i głaskał, kilkakrotnie proponował im także aby się rozebrały oferując za to pieniądze.

Powołani do sprawy biegli w wydanej opinii stwierdzili, że dziewczynki nie mają skłonności do konfabulacji, a ich zachowania wskazują, że mogły być osobami pokrzywdzonymi czynnościami seksualnymi.

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.