Facebook Google+ Twitter

60-lecie bytomskich miłośników turystyki krajoznawczej

Jubileusz 60-lecia bytomskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, był okazją do zorganizowania wystawy poświęconej temu wydarzeniu. W Muzeum Górnośląskim możemy poznać historię PTTK w Bytomiu im. Stefana Lachowicza.

Otwarcie wystawy wraz z konferencją, miało miejsce w sobotę 25 listopada 2011 roku w gmachu filialnym Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu przy ulicy Wojciecha Korfantego 34.

Muzeum Górnośląskie - wystaw w gmachu dawnego starostwa powiatowego, przy ulicy Wojciecha Korfantego 34. / Fot. Piotr A.JeleńKonferencja, jaka miała miejsce w sali koncertowej muzeum, poświęcona była nie tylko historii bytomskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Była także okazją do spotkania z seniorami oraz najmłodszymi członkami bytomskich miłośników turystyki.

Jak podaje strona internetowa Urzędu Miasta Bytomia, obecny na konferencji prezydent Bytomia Piotr Koj, takimi słowami zwrócił się do zebranych: - Życzę wam wielu lat dalszej, aktywnej działalności, byście wypełniali tę misję przekonani o jej ogromnej wartości i nadal inspirowali młode pokolenia do poznawania piękna naszej ojczyzny.

Jak przystało na tak prestiżowy jubileusz, nie obyło się bez wyróżnień czołowych przedstawicieli bytomskiego oddziału, którzy zostali wyróżnieni honorowymi odznaczeniami.

Z okazji 60. rocznicy działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Z działalności klubu żeglarskiego "Dryf" / Fot. Piotr A.JeleńKrajoznawczego w Bytomiu, został wydany także specjalny biuletyn. Zamieszczono w nim historię i dorobek bytomskiego PTTK-u, ale także i opisy ciekawych obiektów i tras wycieczek po Bytomiu. W części informacyjnej znalazły się aktualności z zakresu działalności kół i klubów wraz z ich danymi teleadresowymi.

Publikacja została dofinansowana ze środków Gminy Bytom. - Poprzez wydanie biuletynu chcemy też promować nasze miasto i pokazać jego turystyczny potencjał. Mam nadzieję, że swoją działalnością zainteresujemy młodzież, która będzie mogła lepiej poznać swoje miasto - powiedział Adam Płonka, prezes bytomskiego oddziału PTTK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.