Facebook Google+ Twitter

63 godziny – 63 dni chwały

W dniach 7-9 sierpnia będzie można zobaczyć inscenizację 63 dni Powstania Warszawskiego… w ciągu 63 godzin.

 / Fot. Łukasz Kłosiński7 sierpnia - I dzień:

Od godz. 9 będzie można oglądać sceny z życia powstańczej Warszawy. Powstaną następujące obiekty: kuchnia powstańcza, drukarnia, radiostacja, punkt sanitarny, poczta powstańcza i warsztat rusznikarski. Na rogu ulic Świętojańskiej i Placu Zamkowego, Długiej i Placu Krasińskich oraz przy Starej Prochoffni (przy ulicy Boleść) zostaną zbudowane 3 barykady. Warty będą pełnione od piątku rano do soboty wieczorem.

Tymczasem na Pradze w Parku Praskim powstanie diorama historyczna (rodzaj makiety) wojsk 1. Armii Wojska Polskiego. O 19 wystawiony zostanie teatr na plaży "Praskie historie". A o 20 zobaczymy desant gen. Berlinga na lewy brzeg Wisły.

8 sierpnia - II dzień:

Grupa reprezentująca żołnierzy niemieckich zajmie pozycje na rogu ulic Boleść i Rybaki - tam powstanie ich sztab. Również po Starówce będą chodzić patrole niemieckie. O 12 ulicą Długą przejdzie defilada oddziałów powstańczych i harcerskich. A o 21 odbędzie się Marsz pamięci szlakiem walk powstańczych (od Starego Miasta przez Ogród Saski aż do gmachu PAST-y).

9 sierpnia - III dzień:

0 18.30 rozpocznie się inscenizacja Twierdza Zmartwychwstanek na Żoliborzu. A o 22 zobaczymy spektakl "Warszawskie dzieci" przy Starej Prochoffni. Będzie to 63-minutowe widowisko artystyczne, na którym nie zabraknie piosenek, poezji, dźwięków walczącego i widoku płonącego miasta. Zakończenie obchodów nastąpi ok. godz. 24.

Inscenizacja jest pomysłem GH "Zgromadzenia Radosław", które przygotowuje go we współpracy z dzielnicami: Śródmieście, Praga Północ, Praga Południe, Targówek i Żoliborz.

Szczegóły na stronie GH "Zgromadzenie Radosław".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

taka nauka historii to jest to co lubię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.