Facebook Google+ Twitter

65. rocznica powstania w getcie białostockim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-18 07:10

Spacer po getcie oraz debatę pt. "Za jaką Polskę walczyli?" organizuje dziś Klub Krytyki Politycznej w Białymstoku. Nastąpi to w związku z obchodami 65. rocznicy powstania w getcie białosotckim.

Spacer rozpocznie się o 16:00 pod Pomnikiem Wielkiej Synagogi przy ul. Suraskiej. O historii getta oraz Żydów w Białymstoku opowie kustoszka Muzeum Historycznego w Białymstoku Jolanta Szczygieł-Rogowska. Uczestnicy przemarszu złożą kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Powstania w Getcie. Zaś o 19:00 w białostockim Klubie Rejs - debata ZA JAKĄ POLSKĘ WALCZYLI? Jak mówią jej organizatorzy "chcemy przypomnieć historię drugiego, co do wielkości po powstaniu w getcie warszawskim, zrywu ludności żydowskiej przeciw hitlerowcom. Będziemy rozmawiać o tym, czy obecna Polska jest krajem z marzeń powstańców z getta białostockiego.

W debacie wezmą udział: współtwórczyni Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach Danuta Kuroń, dziennikarz "Słowa Żydowskiego" - Michał Bilewicz, przedstawicielka Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie na teren woj. podlaskiego - Lucy Lisowska, oraz kustoszka Muzeum Historycznego w Białymstoku Jolanta Szczygieł-Rogowska i redaktor naczelny "Krytyki Politycznej"
Sławomir Sierakowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.