Facebook Google+ Twitter

66. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie nad Menem

We Frankfurcie nad Menem, przez pięć dni od 8-12 października odbywają się największe na świecie targi książki. Frankfurckie targi to wielkie spotkanie spotkanie branży wydawniczej i autorów. Udział bierze 7300 wystawców z ponad stu krajów.

Polskie stoisko na targach we Frankfurcie. / Fot. Isabella DegenNa 66. Targi Książki we Frankfurcie przybyło 7300 wystawców z ponad 100 krajów, przewiduje się około 275 tysięcy odwiedzających. Gościem honorowym jest w tym roku Finlandia. Na targach odbywa się łącznie ponad 3700 imprez, spotkań z autorami, wydawcami, konferencji i prezentacji. Akredytowanych jest ponad dziewięć tysięcy dziennikarzy uczestniczących w największych światowych targach "Buchmesse". Oprócz tego targi są miejscem spotkań branży filmowej i wydawnictw internetowych.

Tradycyjnie na zakończenie Targów - w Kościele św.Pawła we Frankfurcie w dniu 12 października, wręczona zostanie najbardziej prestiżowa nagroda branży wydawniczej w Niemczech - Pokojowa Nagroda Księgarzy Niemieckich. Nagroda w wysokości 25 tysięcy Euro przyznawana jest od 1950 roku. Tegorocznym laureatem jest Jaron Lanier, amerykański informatyk, muzyk oraz pisarz.

Polskie stoisko o powierzchni 180 m/kw, znajduje się w hali 5.1. Organizatorem jest Instytut Książki, który zaprezentuje ponad 40. polskich wystawców, między innymi: Wydawnictwo Literackie, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Grupa Wydawnicza Foksal.

Miejsce spotkań z autorami Oprócz nowości wydawniczych 2014 roku, można znaleźć książki nominowane do najważniejszych polskich nagród literackich: Nagrody Literackiej NIKE, Paszportów Polityki, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Kościelskich. Na specjalnej półce można znaleźć najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży. Również zaprezentowano bogaty dorobek Programu Translatorskiego.

Targi zakończą się w niedzielę - 12 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najbardziej interesujący rodzaj targów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.