Facebook Google+ Twitter

66. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego KL Auschwitz

W Oświęcimiu odbyły się uroczystości 66. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Udział w nich wzięło wielu gości z całego świata, w tym Prezydenci Polski i Niemiec.

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ogrodzenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Brzezince nadal budzi grozę. fot. Piotr Drabik
Ogrodzenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Brzezince nadal budzi grozę. fot. Piotr Drabik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Erika Steinbach
  • Erika Steinbach
  • 07.06.2011 19:39

Nazistowski? NIEMIECKI OBÓZ KONCENTRACYJNY

Komentarz został ukrytyrozwiń
Erika Steinbach
  • Erika Steinbach
  • 07.06.2011 19:38

Nazistowski?? NIEMIECKI OBÓZ KONCENTRACYJNY

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że znalazłem się w miejscu oznaczonym Sauna POOL 1 jeden wynikała z tego, że nikt faktycznie z tego miejsca mnie nie "wyrzucił", mówiąc kolokwialnie. Starałem się jak mogłem, aby moje zdjęcia wyszły jak najlepsze. Istotnie nie posiadam profesjonalnego sprzętu ale to powód do dziennikarskiego apartheidu? Poza uroczystościami w budynku zwanym Sauna w Brzezince, miały miejsce inne uroczystości, które również były godne uwagi. A co do komentarzy użytkownika "fotograf": ja nie zarabiam na swoich zdjęciach i zawsze będę je udostępniał z licencją CC ponieważ nie wyobrażam brać pieniądze za coś co uważam za pasję. Poza tym nigdy się nie ukrywam i wszystko sygnuję swoim imieniem i nazwiskiem. Póki co zapraszam do rejestracji w naszym portalu, skoro pan jest takim profesjonalistą :] Pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się dlaczego ktoś, kto posiadał pool 1 uprawniający do przebywania w sałnie1 (czyli na części obchodów podczas której wygłaszano wszystkie przemówienia) zamiast dać materiał z relacją z tego co tam powiedziano daje tej klasy zdjęcia, tym bardziej, że z tego co widzę, to zaledwie kilka z nich zostało zrobionych w trakcie trwania uroczystości. Większość (łącznie z tym poruszonym) jest wykonana w chwilach gdy nic się nie dzieje i nawet nie ma wszystkich uczestników obchodów? Moim zdaniem fotograf miał absolutną rację. Ciekawi mnie jeszcze jak to jest, że ktoś kto nie ma sprzętu dostaje pool foto przeznaczony dla agencji prasowych? Nie żebym się czepiał - po prostu tam byłem i nie rozumiem tego materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fotograf
  • Fotograf
  • 28.01.2011 10:12

Droga Gabrielo tak się akurat składa, że tam byłem. Zdjęciami nie muszę się popisywać, bo robię je od prawie 20 lat i z tego żyję. Opisałem to co na tych zdjęciach widzę, biorąc pod uwagę fakt, że tam byłem i wiem jakie zdjęcia można tam było zrobić. Sam zrobiłem ich łącznie około 1500. Jeśli chcesz to jak najbardziej są przeznaczone do sprzedaży. Nie muszę się nimi popisywać. Ja po prostu na nich zarabiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może, drogi Fotografie, samemu tam trzeba było pojechać? Teraz byś się popisał swoimi zdjęciami. Chętnie byśmy się poprzyczepiali to jakiś mankamentów.
Ciekawe, czy robienie zdjęć tak dobrze Ci wychodzi jak narzekanie.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fotograf
  • Fotograf
  • 27.01.2011 23:21

No galeria faktycznie dziwna. I nie zgadzam się z Janiną. Zdjęcia są kompletnie nie przemyślane, oświetletniowy dramat. Tak naprawdę to jest bardziej przefotografowana "małpką" komunia u córki Zdzicha a nie fotoreportaż. A do autora: jeśli nie masz póki co odpowiedniego sprzętu to może lepiej nie zajmować miejsca tym, którzy tam przyjechali do pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zola
  • Zola
  • 27.01.2011 23:15

Och, ach , jakie piekne zdjecia.........a Pana tam nie widzialam....zenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry fotoreportaż. Przemyślane zdjęcia dają kompleksowe wyobrażenie o przebiegu uroczystości w miejscu pamiętającym tragiczne wydarzenia. Zdjęcia 5 i 6 to raczej efekt wysokiego ISO. W takim pomieszczeniu, bez lampy uzyskał Pan zupełnie znośny efekt. Gratuluję relacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, możliwościami mojego aparatu fotograficznego. Mam bardzo słaby zoom dlatego niektóre zdjęcia są słabej jakości. Starałem się być jak najbliżej centrum wydarzeń ale jak widać, w pełni to nie wystarczyło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.