Facebook Google+ Twitter

67. rocznica Powstania Warszawskiego. Uroczystość nadania odznaczeń państwowych w Parku Wolności

Już po raz 67. Warszawa obchodzi rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na czele stali kombatanci, a także głowa państwa - prezydent Bronisław Komorowski, razem z Panią prezydent m.st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz.

31 lipca, w dzień przed wybuchem Powstania Warszawskiego, jak co roku w stolicy odbywał się szereg spotkań z powstańcami. Głównym miejscem, w którym spotkali się powstańcy była uroczystość nadania odznaczeń państwowych przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13. W uroczystości brali udział:
- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej -- Bronisław Komorowski
- Prezydent m.st. Warszawy -- Hanna Gronkiewicz-Waltz
- Przedstawiciele władz państwowych
- przedstawiciele władz wojskowych
- przedstawiciele władz samorządowych

oraz także zaproszeni goście. W uroczystości artystyczną rolę grała Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Uroczystość prowadził Pan Krzysztof Janczar.
Nie obyło się także od sekundy poruszenia wśród zgromadzonych, gdy Pan Jerzy Krzyżanowski, podczas Ceremonii Odznaczeń Państwowych, odbierając swoje odznaczenie, potknął się o jedną z osób asystujących ją i upadł na ziemię (6:46 minuta materiału wideo).Pod koniec uroczystości, prowadzący w imieniu Pani Prezydent m.st. Warszawy zaprosił wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek. Przed poczęstunkiem, fotograf znajdujący się na podnośniku uwiecznił na zdjęciu pamiątkowym, zgromadzonych w Parku Wolności. Nad zdrowiem przez czas uroczystości czuwali Ratownicy Medyczni ZHP.

Poniżej zamieszczam także plik z programem obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Program obchodów

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antypis
  • antypis
  • 02.08.2011 23:16

W związku z chamskim zachowaniem piso bolszewickiej chołoty na warszawskich Powązkach wzywam wszystkich których brzydzi takie zachowanie o wygwizdywanie oraz wybuczanie wystąpień polityków PiS .Zblizają się wybory więc okazji będzie dużo. Najbliższa okazja 10 sierpnia . Zbieramy się z trąbkami gwizdkami itp przed Pałacem Prezydenckim o godz 7,00 . Przyjdź lub poinformuj swoich znajomych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.