Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30034 miejsce

67. Tour de Pologne-Mollema wygrywa szósty etap, Rutek w czołówce

Bauke Mollema wygrał szósty etap wyścigu Tour de Pologne z Oświęcimia do Bukowiny Tatrzańskiej. Bliski zwycięstwa był Polak, Marek Rutkiewicz, jednak naszego kolarza złapał skurcz tuż przed metą.

Kolarze jeszcze mieli w nogach wczorajszy piekielnie trudny etap z Cieszyna na szczyt Równicy,Najdłuższa trasa tegorocznego Tour de Pologne. Start w Oświęcimiu. Fot. Paweł Kiliański / Fot. Paweł Kiliański, a już w południe musieli stawić się na starcie w Oświęcimiu. Dzisiejszy, szósty etap był najdłuższą rundą całego wyścigu Tour de Pologne. Trasa prowadzi z Oświęcimia przez Wadowice, Rabkę Zdrój do Bukowiny Tatrzańskiej i wynosi dokładnie 228 kilometrów. O jej trudności świadczy fakt, że większa część jest rozgrywana w górach. Koniec z nudnymi statystykami, czas przejść do samego wyścigu - a dzieje się dużo.

Ponownie na starcie Tour de Pologne stawiło się blisko kilka tysięcy kibiców, żeby wspierać i dopingować najlepszych kolarzy na świecie. Z tej okazji został zorganizowany rodzinny piknik dla mieszkańców miasta, który z pewnością szybko się nie skończy. Zawodnicy bezpośrednio przed wyścigiem rozdali tysiące autografów i drugie tyle Gwiazdy polskiego kolarstwa na starcie. Fot. Paweł Kiliański / Fot. Paweł Kiliańskipamiątkowych fotografii. Następnie kolarze dosiedli swoich stalowych rumaków i wyruszyli w morderczą trasę.

- Ja już nie mam słów na to, co się dzieje w naszym kraju. Jestem głęboko wzruszony i niezmiernie szczęśliwy, że tyle kibiców chce oglądać nasz rodzimy wyścig. Nawet nie macie pojęcia, jak się cieszę - powiedział z wielkim uśmiechem na ustach Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

Podczas przejazdu przez Oświęcim, pewien mężczyzna rzucił wprost pod koła zawodników racę dymną, co mogło spowodować tragiczne skutki. Na szczęście, skończyło tylko na zamieszaniu. Mężczyzna po tym Pewien mężczyzna wrzucił petardę na trasę przejazdu kolarzy. Brak słów... Fot. Paweł Kiliański / Fot. Paweł Kiliańskiidiotycznym incydencie wziął nogi za pas i uciekł, a w pogoń za nim ruszyli policjanci.

Następnie kolarze przejechali przez miasto Jana Pawła II, czyli Wadowice, gdzie złapała ich burza, z gradobiciem i obfitymi opadami deszczu. Zawodnikom jednak niestraszne żadne przeciwności losu, więc niestrudzeni nadal podążali wyznaczonym, kolarskim szlakiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Juz jutro serdecznie zapraszam do śledzenia relacji "na żywo" z ostatniego, finałowego etapu wyścigu Tour de Pologne! :)

Początek ok. godz. 16 :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS Szkoda, że Rutkowskiemu się nie udało dojechać do mety. Bardzo mu kibicowałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Ale mógłbyś dawać klasyfikację każdego etapu i generalkę po każdym etapie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.