Facebook Google+ Twitter

67. urodziny Szczecina w Ogrodzie Różanym

W tym roku urodziny Szczecina odbyły się w Ogrodzie Różanym, a nie jak dotychczas na Jasnych Błoniach. Święto ustanowiono na pamiątkę formalnego przekazania administracji Szczecina przez komendanta wojennego miasta. Miało to miejsce 5 lipca 1945 r.

Z obchodami urodzin Szczecina, mieliśmy przykre doświadczenia. Gdy 3 lata temu wybraliśmy się skosztować urodzinowego tortu, nie dotarliśmy na Jasne Błonia, bo istne oberwanie chmury zmusiło nas do schowania się w tunelu przy UM i wycofania się chyłkiem do tramwaju.

Gdy w tym roku wyjeżdżaliśmy na urodziny Szczecina o godz. 12 jeszcze nie padało, ale gdy dotarliśmy do Ogrodu Różanego, musieliśmy mocno trzymać parasole (wiatr), pokonywać kałuże i wszechobecne błoto. Czyżby znowu ulewa, miała pokrzyżować nam i organizatorom szyki?. Po 12 ulewa trochę zelżała i organizatorzy zdecydowali się na wniesienie (pod plastikową plandeką) do namiotu pierwszego z dwóch tortów. Wniesienie pierwszego torta / Fot. Andrzej Sadowski

Tort miał dzielić prezydent Szczecina Piotr Krzystek, ale w związku z ulewą spóźnił się ponad 20 minut.Prezydent Szczecina Piotr Krzystek składa życzenia urodzinowe. / Fot. Andrzej Sadowski Po wygłoszeniu uroczystej przemowy i złożeniu życzeń, prezydent poszedł dzielić tort, a tymczasem kolejka ustawiła się już w bardzo długi ogonek. W trakcie wydawania tortu zebranym przygrywała Baltic Neopolis Orchestra & Jona Adryn.

Miasto przygotowało dwa torty, każdy o wadze około 75 kg, o długości 2,5 m i grubości 30 cm. Pomimo to, osoby z końca kolejki miały wątpliwości czy starczy dla nich. Organizatorzy uspokajali, że jest jeszcze drugi tort i zostanie wykrojonych kilkaset porcji, a może nawet więcej, powinno więc starczyć dla każdego.

Zza chmur wyszło słońce, więc wniesiono drugi z tortów, a szczecinianie karnie ustawili się w kolejkę (niektórzy po raz drugi). Kolejka za urodzinowym tortem / Fot. Andrzej Sadowski Można też było napić się kawy lub herbaty, a dzieci uczestniczyły w zajęciach pod hasłem "Kolorowy fitness" i oglądały bajkę interaktywną "O zdrowym jedzeniu, z humorem". O 14 miał wystąpić Wojtek Rapa Quartet, czyli część dawnego zespołu Czerwono-Czarni.

Czekając na koncert, poszliśmy do Teatru Letniego, gdzie odbywała się próba generalna przed niedzielnym "Galowym wieczorem kabaretowym" (Kabaret: Ani mru mru, Smile, Młodych Panów, Słoiczek po cukrze), jednak mogliśmy tylko posłuchać, bo Teatr Letni był zamknięty jak podczas występu.

Wróciliśmy do Ogrodu Różanego, aby posłuchać koncertu zespołu Wojtek Rapa Quartet, który na szczęście skoncentrował na muzyce Tadeusza Nalepy (mojej ulubionej, zresztą rodziców też). Ciekawostką był występ z zespołem Marcina Mateckiego mojego byłego sąsiada z domu spod jedynki, który grał na instrumentach klawiszowych.

Spędziliśmy miło dzień urodzin Szczecina, chociaż jak wróciliśmy do domu znowu lunął deszcz.

Znajdź nas na Google+
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Trudno, żeby młodzi identyfikowali się z 67 urodzinami. co nie zmienia faktu, że tort był bardzo smaczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mira
  • Mira
  • 09.07.2012 20:44

A na zdjęciu z ogrodu Różanego obrazek niczym z imprezy dla seniorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

My nie po tort, ale żeby posłuchać dobrej muzyki. Mąż robi zdjęcia, a że zna się na fotografii, mamy zawsze wspaniałą dokumentację z miejsc, które odwiedzamy. Dopiero przyjechaliśmy z Międzyzdrojów i z nad morza też przywieźliśmy wiele pięknych zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej zdjęć z 67 urodzin Szczecina w Galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.