Facebook Google+ Twitter

67.Tour de Pologne -piąty "królewski" etap z Jastrzębia do Ustroni

Na godz. 15 zaplanowano start piątego "królewskiego" etapu 67. Tour de Pologne z Jastrzębia Zdrój, przez Wisłę do Ustronia. Wiadomości24.pl już wyruszyły na miejsce zbiórki najlepszych kolarzy na świecie.

Królewski etap - tak nazywana jest piąta runda 67. Tour de Pologne z Jastrzębia Zdrój do Ustronia.Mordercze podjazdy Kubalonki wszystkim dają się we znaki. Na zdjęciu zwycięzca wczorajszej górskiej premii, Rollin. / Fot. Pawel Kiliański Wszystko za sprawą górskich odcinków, które czekają w dniu dzisiejszym na najlepszych zawodników na świecie. Mordercze, wykańczające podjazdy, wąskie serpentyny górskie, a także niezwykle strome zjazdy - z tym wszystkim będą musieli się uporać kolarscy rycerze, wraz ze swoimi stalowymi rumakami. Czy któryś polegnie na wyścigowej arenie, tak jak to było w dniu wczorajszym, kiedy jeden z zawodników ze złamanymi żebrami został odwieziony do szpitala w Cieszynie? Wszyscy mamy nadzieję, że do takich scen nie dojdzie, jednak liczymy na wspaniałą walkę i ekscytujący finisz.

Malownicza trasa rozpocznie sie w byłym uzdrowisku, Jastrzębie Zdrój. Obecnie miasto jest kojarzone głównie z górnictwem i tamtejszą Kompanią, drużyną siatkarską Jastrzębski Węgiel, która reprezentuje nasz kraj w Lidze Mistrzów, a także położeniem przy granicy z Czechami. Po starcie, drużyny kolarskie pojadą przez Zebrzydowice i wjadą na ulicę Skoczowa, gdzie zaplanowana jest pierwsza lotna premia Fiata. Następnie kolarze pojadą do miasta Adama Małysza, czyli Wisły, gdzie odbędą się górskie lotne premie Taurona. Zawodnicy będą mieli do pokonania aż pięć okrążeń, po 17.2 kilometry każde, wokół Kubalonki, a także Zameczku Prezydenta RP (na ciekawostki związane z tym urokliwym miejscem, zapraszamy do relacji "na żywo"). Już wczoraj ta trasa nieźle dała się we znaki wszystkim, dlatego dzisiejszy wyścig zapowiada się bardzo ciekawie. Po przejechaniu okrążeń, zawodnicy zjadą ponownie do Wisły, gdzie odbędzie się druga premia Fiata, a następnie udadzą się do Ustronia na Równicę, gdzie czeka ich ostatni, morderczy podjazd na wzniesienie o wysokości 764 metrów.

Już teraz serdecznie zapraszam na relację "na żywo" bezpośrednio z piątego "królewskiego" etapu Tour de Pologne z Jastrzębia Zdrój do Ustronia, która rozpocznie sie ok. godz. 15:30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.