Facebook Google+ Twitter

68. Tour de Pologne. Znamy skład reprezentacji Polski!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-19 20:19

Bartosz Huzarski będzie liderem Reprezentacji Polski na 68. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 31.07-06.08.2011 roku. Kadrę poprowadzą Piotr Kosmala oraz trener kadry szosowej do lat 23 - Leszek Szyszkowski.

Bartosz Huzarski to dwukrotny triumfator klasyfikacji na najlepszego górala Tour de Pologne. W tym sezonie świetnie się prezentował głównie w wyścigu Presidential Tour of Turkey, gdzie przez jeden dzień nosił nawet koszulkę lidera, jednak ostatecznie zakończył start na 6. miejscu.

Właśnie wokół Huzarskiego została zbudowana drużyna, w której przeważają zawodnicy młodzi i perspektywiczni. Paweł Cieślik wygrał jeden z etapów Tour de Slovaquie, dobrze pojechał również Małopolski Wyścig Górski, czym zapewnił sobie start w Tour de Pologne. Szansę występu w tym elitarnym wyścigu otrzymał także Jarosław Dąbrowski, który bardzo dobrze jeździ w ciężkim trenie.

Czytaj także: Tour de Pologne na wesoło w Częstochowie

Pozostała część Reprezentacji Polski składa się z najlepszych polskich zawodników do lat 23. W biało-czerwonej koszulce zobaczymy Mistrza Europy młodzieżowców z ubiegłego roku Piotra Gawrońskiego. Na starcie stanie również mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas młodzieżowców - Kamil Gradek. Uznanie wśród selekcjonerów zyskał Jarosław Kowalczyk, będący ostatnio w bardzo dobrej formie, a także triumfator Karpackiego Wyścigu Kurierów Paweł Bernas. Skład uzupełnił niezwykle waleczny Michał Podlaski.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.