Facebook Google+ Twitter

69 lat temu wybuchła II wojna światowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 07:54

69 lat temu hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę i rozpoczęła się II wojna światowa. W całym kraju odbywają się dziś uroczystości rocznicowe. W Poznaniu obchody rozpoczną się po południu, a nie - jak w ciagu ostatnich dwóch lat - o 4.45 nad ranem - czyli w godzinie niemieckiego ataku. O powrocie do poprzedniego terminu uroczystości zdecydował wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W Poznaniu msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej rozpocznie się o godzinie 16.30 w kościele pw. św. Józefa przy ul. Działowej 25.

Po nabożeństwie, około godziny 17.30, kombatanci, mieszkańcy i młodzież przejdą pod pomnik Armii Poznań. Tam kompania Wojska Polskiego uroczyście podniesie flagę na maszt, zabrzmi też apel poległych.
Pomysł przywrócenia popołudniowych godzin uroczystości chwalą poznańscy kombatanci. Dla wielu z nich dotarcie na poranne obchody było uciążliwe, albo wręcz niemożliwe. Dlatego też pod pomnik Armii Poznań przychodziło niewielu uczestników walk. W tym roku związki kombatanckie spodziewają się liczniejszych delegacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.