Facebook Google+ Twitter

69. rocznica powstania warszawskiego. Obchody w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-07-31 15:49

1 sierpnia 1944r. o godz. 17.00 (tzw. Godzina „W”) zbrojnym wystąpieniem oddziałów Armii Krajowej zostało rozpoczęte powstanie warszawskie.

powstaniec warszawski / Fot. Bundesarchiv, Bild 146-1994-054-30 / Ahrens / CC-BY-SA W 69. rocznicę wybuchu powstania, 31 lipca o godz. 20, na placu Krasińskich w Warszawie odbędzie się koncert „Sierpniowa melodia”.

Opowie on o twórcach i wykonawcach powstańczych piosenek, które oddawały nastroje towarzyszące powstaniu. Będzie to niecodzienna kronika opowiadająca o losach ówczesnej Warszawy i jej mieszkańców.

Tym razem chcemy zwrócić uwagę na poetów i kompozytorów, którzy nie tylko byli żołnierzami, ale także stworzyli i wykonywali najsłynniejsze w powstaniu utwory, które na zawsze trafiły do umysłów i serc Warszawiaków – powiedział Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.Zobacz również Apel Poległych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jest pewne. O takich wydarzeniach trzeba pamiętać. Czczenie ich przy pomocy melodii i piosenek (pieśni) ma szczególne znaczenia, bo wprowadzają w odpowiedni nastrój i umożliwiają przeżywanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To link do innej z imprez obchodów :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,14329391,_Kamienne_niebo_zamiast_gwiazd__w_Muzeum_Powstania.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najważniejszy moment obchodów - minuta ciszy o godz. 17-tej. Czas,w którym 69 lat temu wybuchło powstanie, przypomni dźwięk syren, który rozbrzmi na ulicach Warszawy. Następnie warszawiacy oddadzą hołd walczącym przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Przy grobie gen. Antoniego Chruściela „Montera” składane będą kwiaty. Uroczystości jak widać będzie wiele - m.in.także:„Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” na Pl. Zamkowym oraz premiera spektaklu „Kamienne niebo zamiast gwiazd” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.