Facebook Google+ Twitter

69. Tour de Pologne – najlepsi kolarze ponownie w Katowicach!

Katowice ponownie będą gościć najlepszych kolarzy na świecie. Władze miasta podpisały porozumienie, które gwarantuje obecność narodowego touru w stolicy Śląska do 2014 roku.

Kolarze zawitają do Katowic 13 lipca (IV etap), podczas którego wykonają siedem Katowice ponownie będą gościły najlepszych kolarzy na świecie / Fot. Paweł Kiliańskiokrążeń po ścisłym centrum miasta. Długość jednej pętli wyniesie ok. 9 kilometrów i trasa będzie przebiegać: wjazd od strony ulicy Chorzowskiej - Rondo im. gen. Ziętka - Korfantego - Moniuszki - Szkolna - Warszawska - Damrota - Francuska - Lotnisko - Pułaskiego - Graniczna - Warszawska - Dudy-Gracza – Roździeńskiego. Meta zostanie usytuowana tradycyjnie przed Spodkiem.

Mieszkańcy całej aglomeracji muszą liczyć się z utrudnieniami w komunikacji. Zapewne jak w zeszłym roku zostanie wyłączona sieć trakcyjna, przez co tramwaje nie będą kursowały na trasie Stadion Śląski - Rondo - Rynek. W zamian zostanie wprowadzona komunikacja autobusowa, która w 2011 roku nie zdała egzaminu. Nie obejdzie się również bez licznych objazdów dla kierowców.

Katowice za organizacją etapu Tour de Pologne zapłacą 395 tys. złotych. 69. Tour de Pologne rozpocznie się w Karpaczu 10 lipca, a zakończy w Krakowie 16 lipca. Przez siedem dni kolarze przejadą ponad 1100 kilometrów. Transmisję będzie można śledzić na antenach TVP Sport oraz Eurosport.

Wiadomości24.pl objęły patronat medialny nad zeszłoroczną, 68. edycją Tour de Pologne.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.