Facebook Google+ Twitter

69. Tour de Pologne to już historia

W poniedziałek, 16 lipca podczas ulewnego deszczu na krakowskich Błoniach zakończył się 69. Tour de Pologne. Wyścig wygrał Włoch Moreno Moser. Polak Michał Kwiatkowski uplasował się na drugim miejscu.

Kraków - Rynek Główny Czesław Lang Dyrektor 69 Tour de Pologne. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiOd samego startu honorowego na Kraków - Rynek Główny kolarze wystartowali. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiRynku Głównym w Krakowie kolarzy prześladował pech w postaci ulewnego deszczu. Jazda po mokrej drodze szczególnie po asfalcie nie jest łatwa.

Do tego ostatniego etapu nie wszyscy kolarze wystartowali. Kraków - Rynek Główny widzowie na tle kościoła Mariackiego. Fot. Henryk Czechowski / Fot. Fot.Henryk CzechowskiJak informowali komentatorzy po drodze do Krakowa zrezygnowało 24 i w rezultacie wystartowało 176, a ilu zakończyło wyścig. do tej pory, brak danych.

Kraków - Rynek Główny Marszałek Województwa Małopolskiego / Fot. Fot.Henryk CzechowskiOkoło godziny 18.30 przy asyście ulewy kolarze wjechali na metę koło stadionu Cracovii i tym sposobem ta impreza zakończyła i przeszła do historii.

Oczywiście mimo deszczu na scenie odbyła się dekoracja zwycięzców. Można się obecnie zastanowić czy nie było lepiej zamiast kilku okrążeń w Krakowie pokierować ostatni etap ze startu na Rynku Głównym do Nowej Huty - Niepołomic - Bochni i potem przez Wieliczkę do Krakowa lub inaczej.

Kraków - Rynek Główny widzowie. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiMając na uwadze, że w Krakowie najgorsze dni to piątki i poniedziałki, a Kraków - Rynek Główny Pani Urszula Filipowicz zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowskiszczyt komunikacyjny na drogach jest po godz. 15.00, utrudnienia w ruchu ulicznym na newralgicznej arterii krakowskiej tj. al. Trzech Wieszczów, rondzie Mateczny przez prawie 5 godzin mogło spowodować paraliż miasta.

Można jednak ocenić, że była to wspaniała impreza promującą Kraków i Małopolskę.

 / Fot. Fot.Henryk Czechowski Natomiast kolejny raz należy pochwalić dobra organizację wszystkich zajmujących się zabezpieczaniem, tak ze strony organizatorów jak też Policji i innych miejskich służb skoro brak było jakichkolwiek tragedii i po zakończeniu imprezy ruch drogowy po woli dochodził do swojej płynności.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.