Facebook Google+ Twitter

6. Aukcja Sztuki Współczesnej w Katowicach

W sobotę 17 października o godz. 19:30 w restauracji „Cadenza” w budynku katowickiej NOSPR odbędzie się 6. Aukcja Sztuki Współczesnej. Do nabycia będzie aż 50 dzieł, reprezentujących szeroki przekrój współczesnych nurtów artystycznych.

Już od kilku lat organizator aukcji - Dom Aukcyjny DNA - z sukcesem zajmuje się promocją i sprzedażą prac obiecujących polskich artystów, których prace wywołują duże zainteresowanie wśród znawców sztuki. Tylko w trakcie zeszłego sezonu zostało sprzedanych ponad 300 prac na łączną kwotę 330 000 złotych. Nowy sezon aukcyjny ma na celu ustabilizować tę pozycję, rozwijając wśród Polaków modę na kolekcjonowanie.
Na 6. Aukcji Sztuki Współczesnej w Katowicach zostaną pokazane dzieła takich uznanych artystów jak Łukasz Jankiewicz, Katarzyna Rutkowska, LU, Stanisław Tomalak i wielu innych. Istotną część katalogu aukcyjnego stanowi także malarstwo młodych polskich twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką. „Zawsze staramy się zwracać uwagę kolekcjonerom, aby nie kierowali się jedynie magią nazwiska, ale przede wszystkim zwracali uwagę na formalne walory dzieła.” – komentuje Piotr Wawrzynów, właściciel Domu Aukcyjnego DNA.
Prace, nabyte w trakcie 6. Aukcji Sztuki, mogą stać się ciekawą i przykuwającą uwagę ozdobą domu, bądź pięknym prezentem, który zaskoczy niejedną osobę. Poza tym, inwestycja w rodzimą sztukę współczesną jest aktualnie jednym z bardzo dobrych sposobów lokowania kapitału.
Udział w aukcji jest bezpłatny, a licytacja dzieła zaczyna się już od 500 złotych. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, przewidziano możliwość licytacji telefonicznej bądź złożenia zlecenia licytacji z limitem. Katalog aukcyjny dostępny jest na stronie www.da.dnagallery.pl.

6. Aukcja Sztuki Współczesnej
17 października 2015, godz. 19:30
Restauracja Cadenza, NOSPR
plac Wojciecha Kilara 1, Katowice

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.