Facebook Google+ Twitter

6. dzień dantejskich scen na brytyjskich lotniskach. Trudne warunki na drogach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 13:51

Już szósty dzień trwają dantejskie sceny na brytyjskich lotniskach. Na skutek intensywnych opadów śniegu odwołano tam część lotów.

W nocy na podlondyńskim Luton dochodziło do awantur o miejsca do spania. Tanie linie EasyJet odwołały wczoraj wszystkie loty - w sumie 46 rejsów z Luton i 100 na innych trasach. Część pasażerów kierowano na odległe lotniska, ale inni czekali na przywrócenie lotów. Dziś odwołano kolejne loty w tym do Krakowa.

Podróżni mają pretensje do linii Easjet o to, że pozostawiły ich własnemu losowi, a do zarządu lotniska o to, że nie zapewnił im noclegu.

Teraz EasyJet zapowiedział, że czekający nie mogą liczyć na odlot przed końcem świąt. Sytuację podróżnych pogarsza jeszcze fakt, że lotnisko Luton to najmniejszy z głównych portów lotniczych brytyjskiej stolicy, z nielicznymi punktami gastronomicznymi. Hala terminalu jest niewielka, a całe lotnisko - położone w dużej odległości od Londynu.

Niewiele lepiej było jednak na dużo większym lotnisku Gatwick, gdzie w nocy zdenerwowanych pasażerów musiała uspokajać policja, która aresztowała nawet jedną osobę.

Mroźna pogoda spowodowała też trudną sytuację na brytyjskich drogach. Nocą autostrady pokryła warstwa lodu i wielu kierowców przerwało podróże. W Kornwalii na oblodzonej trasie przewrócił się autokar - zginęły dwie osoby, a 47 jest rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.