Facebook Google+ Twitter

6. gala MediaTory za nami. Poznaj laureatów!

Studenci dziennikarstwa z wielu polskich uczelni przyznali swoje nagrody, wyróżniając pracę mediów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Najważniejsza statuetka w kategorii AuTORytet trafiła do Marka Niedźwiedzkiego, dziennikarza muzycznego Programu III Polskiego Radia. Ale sama gala rozdania MediaTorów obfitowała w wiele niespodziewanych wydarzeń.

Po otrzymaniu statuetki, laureaci rozmawiali o swojej pracy ze studentami / Fot. Piotr DrabikRadio jest teatrem wyobraźni, jest cudowną instytucją, wielokrotnie mówiło się, że jest koniec radia, że internet, telewizja je wyprą, ale korki w dużych miastach przytrzymają nas jeszcze trochę przy życiu - podkreślał po otrzymaniu statuetki MediaTora Marek Niedzwiecki, podczas rozmowy ze studentami dziennikarstwa UJ. Legendarny twórca i prowadzący Listy Przebojów Trójki odebrał nagrodę w kategorii AuTORytet żartobliwie ubolewał również na faktem, że prawie 60-letni facet prowadzi listę dla młodych ludzi, ale na szczęście słuchają ją też ludzie w moim wieku.

Wcześniej, podczas szóstej edycji uroczystej gali rozdania studenckich nagród dziennikarskich poznaliśmy pozostałych laureatów. W kategorii NawigaTOR, w której wyróżniani są publicyści zawsze podążający drogą swoich poglądów, bezkonkurencyjny okazał się Konrad Piasecki (RMF FM/TVN24). Jego kolega z radiowej redakcji, Krzysztof Berenda otrzymał statuetkę TORpeda za szybkie i rzetelne objaśnianie zawiłości świata finansów i gospodarki. Tomasz Patora (UWAGA! TVN) za ujawnienie "afery solnej", która wstrząsnęła polskim przemysłem spożywczym został uhonorowany w kategorii DetonaTOR.

Wojciech Bojanowski (TVN24) i Jerzy Jurecki (Tygodnik Podhalański) w przebraniu Chewbacci / Fot. Piotr DrabikWielu kibiców jeszcze świeżo ma w pamięci niepowtarzalny komentarz oraz zaangażowanie w kibicowanie Tomasza Zimocha (Program I Polskiego Radia), podczas piłkarskiego Euro 2012. Między innymi za te doświadczenia redaktor sportowy otrzymał do studentów dziennikarstwa statuetkę AkumulaTOR. Wojciech Jagielski, wieloletni korespondent wojenny Gazety Wyborczej a dziś PAP, za prawdziwe opowieści z innego, choć często bliskiego nam, świata ukazanego w książce "Wypalanie traw" został nagrodzony w kategorii ObserwaTOR. Natomiast na miano ProwokaTORa zdaniem studentów najbardziej zasłużył w tym roku Szymon Hołownia (TVN), za odejście z tygodnika Newsweek, gdy linia magazynu nie zgadała się z jego poglądami.

Wojciech Bojanowski, twórca reportaży w programie "Czarno na białym" w stacji TVN24, poza odebraniem statuetki w kategorii InicjaTOR, nieprzeciętnym luzem na scenie porwał publiczność zgromadzoną w Auditorium Maximum UJ. Podobnie jak Jerzy Jurecki z Tygodnika Podhalańskiego - choć nie zdobył żadnej nagrody, przebraniem Chewbacci z "Gwiezdnych Wojen" cały czas zwracał na siebie uwagę (takim właśnie strojem lokalny dziennikarz udowodnił korupcję wśród lokalnych władz). Grażyna Borkowska i Marta Piątkowska, dziennikarki Gazety Wyborczej odpowiedzialne za akcje społeczną „Energia kobiet”, zostały docenione nie tylko przez studentki dziennikarstwa statuetką ReformaTOR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.