Facebook Google+ Twitter

6 grudnia, z czym nam się kojarzy?

Co powinniśmy wiedzieć o popularnych mikołajkach? Na czym się skupić? Prezenty są potrzebne. Ale nie najważniejsze.

Tegoroczne mikołajki mamy już za sobą. Każdy - dziecko czy dorosły, nie wyobraża sobie grudnia bez dnia świętego Mikołaja. Grzeczne dzieci dostały prezenty. Niegrzeczne zresztą też. To samo tyczy się dorosłych. Wszak w każdym z nas jest trochę dziecka.

Pociechy od dawna zastanawiały się czy dostaną to co życzyły sobie w napisanych do św. Mikołaja listach. W szkołach zorganizowano spotkania dzieci z Mikołajem, każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni. I bardzo dobrze.

Ale… No właśnie. Czy na pewno chodzi o tego Mikołaja? Santa Claus, Father Christmas, Dziadek Mróz. Wszyscy znamy te określenia. Czerwony płaszcz, długa biała broda, renifery. Ale to komercja. To produkty, niczym coca-cola. Jeszcze dobrze nie skończymy obchodów dnia Wszystkich Świętych, a na ulicach czy w centrach handlowych atakują nas setki mikołajkowych przebierańców. Nakłaniają to wydawania pieniędzy -bynajmniej nie na szczytne cele.

A kto pamięta o tym prawdziwym świętym? O biskupie z Miry, który rozdawał swój majątek biednym, ratował potrzebujących. Był to człowiek wielki sercem. Uznany za świętego w Kościele prawosławnym oraz katolickim.

Dlatego w tym uroczym dniu, który wszyscy lubimy, kiedy już rozpakujemy prezenty pozwólmy sobie na chwilkę refleksji. Refleksji nad osobą właściwego świętego Mikołaja, bo przecież on naprawdę istnieje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.