Facebook Google+ Twitter

6 lat pomarańczowej rewolucji: znowu na Majdan?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-23 00:02

Niesamowite, ale prawdziwe: po 6 latach od początku akcji protestu w Kijowie ludzie znowu idą na Majdan.

Wiktor Juszczenko pozdrawiający wyborców. / Fot. www.pl.wikipedia.orgJa osobiście dobrze pamiętam tamte czasy, jak mogłem pomagałem demokratycznym siłom w walce z fałszerstwami w wyborach prezydenckich. A gdy zwyciężyliśmy, nigdy nie mogłem pomyśleć, że znowu będzie sytuacja jak w 2004 roku.

Parę lat po rewolucji Ukraina szybko się poszła do przodu, wzrósł PKB państwa, dobrobyt obywateli i gdyby nie spektakularne swary i kłótnie w komandzie Wiktora Juszczenki, żadnych założeń dla drugiego Majdanu nie mogło by być w zasadzie. Lecz mamy to, co mamy: stagnację gospodarki, biedę dotykającą większośći mieszkańców kraju i żadnej perspektywy na lepsze życie.
A oto październik 2010 i resztki słynnej wstążki pomarańczowej na jednym z suchych drzew w Zaporożu. Urywek taśmy i suche drzewo, oto co zostawiła po sobie pomarańczowa rewolucja. / Fot. S.Rożko

I tu głowa państwa robi dość ryzykowny krok w sprawie przyjęcia nowego kodeksu podatkowego. Nie ma mowy, kodeks jest niezbędny, ponieważ żyjemy jeszcze przepisami z końca ubiegłego wieku. Ale nie w tak drastycznej formie, nie tak nagle trzeba było go wprowadzać. Przecież jeszcze pamiętamy metody szokowej terapii lat 90. Ale widać, że los takich państw jak Ukraina czy Rosja leży między cichą pokorą a buntem (rewolucją). Niestety.

No cóż, zobaczymy, jak opozycjoniści wykorzystają pomyłkę Janukowycza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5* Ciekawy temat. Może go bardziej rozwiniesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.