Facebook Google+ Twitter

6. Łódź Design Festival startuje już 18 października

W tym roku na jednym z największych na świecie festiwalu w całości poświęconemu wzornictwu, w ramach kilkudziesięciu ekspozycji w całej Łodzi, zostanie zaprezentowanych ponad 1100 obiektów autorstwa przeszło 640 projektantów!

chmara.rosinke, Mobile Hospitality, Łódź Design Festival 2012 / Fot. mat. organizatoraW ubiegłorocznych wydarzeniach Łódź Design Festival 2011 uczestniczyło blisko 44 tys. osób, co świadczy o olbrzymim zainteresowaniu tym międzynarodowym festiwalem.

Poprzez hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu - awareness (ŚWIADOMOŚĆ) organizatorzy chcą pokazać jej olbrzymie znaczenie w designie jest świadomość i jak wielorako można ją w odniesieniu do designu rozumieć.

Głównym punktem każdego Łódź Design Festival są wystawy prezentujące
najnowsze trendy w designie. W tym roku w ramach Programu Głównego zaprezentowane zostaną trzy wystawy, które w nieco inny sposób interpretują wspomniane hasło przewodnie Festiwalu.

1. „Kto ty jesteś?” Agnieszka Jacobson-Cielecka i Klara Czerniewska, kuratorki wystawy zastanawiają się kogo możemy określać polskim projektantem? Tego, co się w Polsce urodził? Tego, który w Polsce pracuje? Twórcę, który jest znany w swoim kraju, czy takiego, który poza granicami naszego kraju rozpoznawany jako projektant z Polski? Po przemyśleniach dochodzą do wniosku, że stwierdzenie narodowości projektanta nie niesie żadnej informacji o tym, jakim jest on twórcą. Ostatecznie na pytanie „Kto ty jesteś?” odpowiadają
jednym słowem: Projektantem.

2. „The Future is Stupid” przygotowana przez Svena Ehmanna, to jedna z nielicznych możliwości przyjrzenia się oryginalnym przedmiotom i innowacyjnym rozwiązaniom, zaprojektowanym w celu postępu i ewolucji. W ramach tej ekspozycji zaprezentowana zostanie m.in. drukarka 3D, a goście będą mogli zrozumieć, jak to możliwe, by projekt generowany za pomocą komputerowego programu graficznego, powstawał na naszych oczach w wersji przestrzennej.
Jerszy Seymour, Workshop chair, Łódź Design Festival 2012 / Fot. mat. organizatora

3. „Punkty widzenia – punkty siedzenia” Przedmiot może odwzorowywać zmiany, które zachodzą w świecie. Kuratorka Maria Jeglińska poprzez wystawę będzie chciała sprowokować zwiedzających do zastanowienia się nad celem, dla którego powstaje dany obiekt. Obok szesnastu eksponatów, umieszczonych zostanie szesnaście siedzeń. Każda ta para będzie utworzona na zasadzie analogii.

Oprócz Programu Głównego warto zobaczyć projekty polskiego designu na wystawie „must have" czy wziąć udział w konkursie "make me!", który jest szansą dla młodych projektantów z całego świata na zaprezentowanie swoich pomysłów i zaistnienie na rynku. Podczas gali otwarcia zostanie ogłoszony tegoroczny zwycięzca konkursu, który otrzyma nagrodę główną: 20 000 zł!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.