Facebook Google+ Twitter

6 polskich koncertów Johna Williamsa i Johna Etheridge'a w kwietniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-12 16:35

W Polsce duet ten wystąpi po raz pierwszy. Możliwość posłuchania na żywo artystów tej klasy jest nie lada gratką. Żaden pasjonat brzmień gitarowych oraz muzyki klasycznej nie może przegapić tego wydarzenia! Program koncertów prezentuje twórczość solo każdego z artystów oraz ich wspólne kompozycje. Na tournee złoży się 6 koncertów, na które zapraszamy już w kwietniu br. do Poznania, Wrocławia, Lublina, Warszawy, Gdańska i Krakowa.

 / Fot. materiały prasowe Agencji Koncertowej MuzykaMateriały organizatora: "Together and Solo". Wspólna trasa koncertowa Johna Williamsa oraz Johna Etheridge'a.Terminy koncertów:16.04.2012 – Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu18.04.2012 – Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego21.04.2012 – Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego22.04.2012 – Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny w Warszawie23.04.2012 – Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina25.04.2012 – Filharmonia Krakowska im. Karola SzymanowskiegoBilety: 200 zł, 220 zł, 250 zł.

Bilety do nabycia poprzez www.eventim.pl, w salonach Empik, w sieci Media Markt oraz w Bileteri Al. Jerozolimskie 25, Warszawa oraz w kasach filharmonii.John Williams urodził się w Melbourne w Australii. Nazywany jest pierwszym ambasadorem gitary. Studiował we Włoszech w Akademii Musicale Chigiana w Siena oraz w Royal College of Music in London. Od wczesnych lat 60. występował w Londynie, Paryżu, Madrycie, Japonii, Rosji, USA. Od tego czasu, koncertując solo oraz z orkiestrą, objechał cały świat. John Williams nagrywa dla SONY Classical.

Współpracuje z innymi muzykami takimi jak Julian Bream, Itzhak Perlman, Andre Previn, Cleo Laine, John Dankworth oraz Daniel Barenboim. Jego muzyczne inspiracje zawarły się w działalności Paco Peny, grupy SKY, John Williams i Przyjaciele, Attacca, The National Youth Jazz Orchestra z Paulem Hartem, the Chilean group Inti-Illimani. Współpracował z Richardem Harveyem, koncertując wspólnie w trasie po całej Angli, Europie i Dalekim Wschodzie. W 2012 r. wspólnie z Johnem Etheridgem koncertuje w trasie "Together & Solo".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.