Facebook Google+ Twitter

6 pracowników ONZ zginęło w zamachu w Kabulu

Dziś nad ranem w Kabulu, w Afganistanie doszło do kolejnego w ostatnim czasie zamachu terrorystycznego. Celem zamachowców był dom, w którym mieszkają pracownicy ONZ. Jak donoszą tamtejsze władze, 6 osób zginęło, a 9 jest rannych.

Do ataku doszło w dzielnicy Shar-e-Naw, o godz. 3.30 polskiego czasu. Zamachowcy byli uzbrojeni w granaty i broń pneumatyczną. Mieli na sobie równieź kamizelki, wypełnione materiałami wybuchowymi.

Do zamachu przyznali się talibowie. Rzecznik bojówek talibskich, Zabiullah Mudżahid wyjaśnił agencji Associated Press, że ataku dokonało trzech bojowników. Zaznaczył, że w wydanym rzy dni temu oświadczeniu, ostrzegano przed tego typu działaniami. Celem talibów są osoby, które 7 listopada będą pomagać przy wyborach.

Nie potwierdziły sie przypuszczenia, że zamachowcy wzięli zakładników. Na celowniku bojowników był również hotel Serena, znajdujący sie w bliskiej odległości od pałacu prezydenckiego. Nikt z gości hotelowych nie ucierpiał.

W ciągu dwóch miesięcy w Afganistanie doszło do 6 zamachów, w których zgineło ok. 50 osób. Dzisiejszy atak jak tłumaczy rzecznik talibów moze nie być ostatnim.

Źródło: tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.