Facebook Google+ Twitter

6 sierpnia U2 zagra w Chorzowie

Fani z całej Polski już odliczają ostatnie godziny do koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jednej z największych gwiazd rocka - irlandzkiej grupy U2.

Logo trasy  / Fot. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/w_poszukiwaniu_biletow_na_koncert_u2_104926.htmlW czwartek wieczorem na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagra irlandzki zespół rockowy U2, w skład którego wchodzą: Bono (frontman - wokal i gitara), The Edge (gitara, instrumenty klawiszowe, drugi głos), Adam Clayton (gitara basowa) i Larry Mullen Jr. (perkusja). To będzie trzeci koncert wyśmienitych muzyków w Polsce. Pierwszy raz grupa U2 zagrała na warszawskim Służewcu 12 sierpnia 1997 r., podczas trasy "PopMart". Drugi raz zagrali natomiast 5 lipca 2005 r. przed 70-tysięczną widownią zgromadzoną na Stadionie Śląskim w Chorzowie. podczas trasy "Vertigo".

Chorzowski koncert będzie jedynym występem w Polsce zaplanowanym podczas aktualnej trasy "360°Tour" po Europie, promującej najnowszy album grupy "No Line On The Horizon". Polska tym samym znalazła się w elitarnej grupie 10 państw Europy, w którym U2 zagra koncert. Europejska trasa rozpoczęła się 30 czerwca w hiszpańskiej Barcelonie, a zakończy się 22 sierpnia w brytyjskim Cardiff. Następnie zespół zagra na największych stadionach obydwu kontynentów amerykańskich, by za rok ponownie wrócić do Europy. Koncerty potrwają do jesieni 2010 r. W międzyczasie zespół zapowiedział wydanie nowego albumu "Songs of Ascent".
Fani U2 przed koncertem w 2005 roku w Chorzowie / Fot. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Wszyscy jako Polacy liczymy na to, że koncert w naszym kraju będzie specjalnym wydarzeniem. U2 i Polskę łączy bowiem "New Year's Day" - główny singiel promujący album zespołu z 1983 r. zatytułowany "War". Był to pierwszy utwór w historii grupy, który pojawił się w pierwszej dziesiątce na listach przebojów w Wielkiej Brytanii oraz dostał się do pierwszej setki 'Billboardu'. W 2004 r. magazyn "Rolling Stone" umieścił utwór na 427. miejscu listy 500 najważniejszych piosenek wszech czasów. Słowa utworu mają swój początek w miłosnej piosence Bono do swojej żony, ale zostały zmienione pod wpływem inspiracji ruchem Solidarności i po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chciałabym tam być...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.