Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8801 miejsce

6 sposobów na pobudkę w dobrym humorze

Sprawdź co zrobić, aby lepiej rozpocząć dzień. Dobry humor to podstawa udanego dzionka!

 / Fot. pixabayWYŚPIJ SIĘ

To najbardziej oczywista pozycja na tej liście, ale też najistotniejsza. Ustal swój harmonogram tak, aby nie spać mniej niż siedem godzin. Wówczas na pewno z większą ochotą będziecie wstawali i nie będzie to dla Was bolesne.

ILE CZASU POTRZEBUJESZ NA PORANNE RYTUAŁY

Rozpisz sobie całą dobę. Oczywiście, że nie da się wszystkiego dokładnie zaplanować, ale miej przynajmniej ogólny zarys. Bierz pod uwagę poranne rytuały: makijaż, toaleta, śniadanie itd. Postaraj się wstać o takiej porze, aby na żadną z czynności nie zabrakło czasu, lub abyś nie wykonywał wszystkiego w pośpiechu.

WSTAWAJ "STOPNIOWO"

Nie wstawaj nagle, to może odbić się na Twoim zdrowiu. Możesz mieć na przykład zawroty głowy i upaść. Wstań stopniowo, powoli.

ODPOWIEDNI BUDZIK

Jako budzik w telefonie ustaw sobie przyjemną muzykę, a nie odstraszający dzwonek, na myśl którego, masz gęsią skórkę. Może masz swoją ulubioną piosenkę, to dobry pomysł na miłe wstanie.

WPUŚĆ ŚWIEŻE POWIETRZE

Kiedy już wstaniesz, uchyl okno lub jeśli masz balkon czy taras, to wyjdź na zewnątrz. Dzięki temu poczujesz się świeżo, będziesz dotleniony i z większą energią rozpoczniesz dzień.

PORUSZAJ SIĘ!

Może czas poćwiczyć z rana? Dobrym pomysłem jest aerobik - jednak to opcja dla tych, którzy mają wolny poranek. Jeśli natomiast spieszysz się do szkoły, na uczelnię czy do pracy to zrób kilka prostych ćwiczeń. To zdecydowanie pomoże lepiej zacząć dzień w dobrym nastroju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.