Facebook Google+ Twitter

6 stycznia w stolicy. Koncert "Trzej mistrzowie na Trzech Króli"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-01-01 14:57

6 stycznia o godz. 17.15 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie wystąpią: Krzysztof Jakowicz (skrzypce), Władysław Kłosiewicz (klawesyn), Janusz Olejniczak (fortepian) oraz gość specjalny wydarzenia Daniel Olbrychski.

Wirtuozi skrzypiec, klawesynu i fortepianu oraz ich wspólny przyjaciel, zapraszają na koncert „TRZEJ MISTRZOWIE NA TRZECH KRÓLI”.

Najpiękniejsze utwory z repertuaru Krzysztofa Jakowicza, Janusza Olejniczaka, Władysława Kłosiewicza, pierwsze wspólne wykonania i muzyczne niespodzianki czekają na przybyłych gości.

Gościem specjalnym świątecznego koncertu będzie Daniel Olbrychski.

Impreza jest biletowana. / Fot. mat. organizatoraKrzysztof Jakowicz - skrzypek, kameralista i pedagog, urodzony 30 września 1939 w Palmirach. Prowadzi bardzo aktywne życie koncertowe - występował w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Izraelu, jako solista i z orkiestrami: English Chamber Orchestra, Filharmonia Izraelska, BBC Scottish Symphony Orchestra, Orkiestra Filharmoniczna z Oslo, Orquesta Nacional de España, Orquesta Ciutat de Barcelona, Wiener Symphoniker, ORTF z Wiednia, Bamberger Symphoniker, Berliner Sinfonie Orchester, Westdeutsche Rundfunk z Kolonii, Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, Orchestre de Bordeaux-Aquitaine, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, pod batutą takich dyrygentów, jak m.in. Jiří Bělohlávek, Riccardo Chailly, Leopold Hager, Pinchas Steinberg, Michael Tabachnik, Jacek Kaspszyk, Kazimierz Kord, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Jerzy Semkow, Antoni Wit, Marek Pijarowski.

Wielokrotnie zapraszany był do udziału w renomowanych festiwalach, takich jak: "Warszawska Jesień", Festiwal Dwóch Światów w Spoleto, Berliner Festspiele, Festival de Paris, Festival Vlaanderen, Wiener Festwochen oraz w festiwalach w Edynburgu, Londynie i Bregenz. W 1995 z okazji 50-lecia ONZ wystąpił na uroczystym koncercie w Paryżu, podczas którego wraz z Orchestre National de France pod dyrekcją Jerzego Semkowa wykonał I Koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego. Jest laureatem Nagrody Ministra Kultury i Sztuki I i II stopnia, Nagrody Ministra Spraw Zagranicznych za upowszechnianie kultury polskiej za granicą oraz Nagrody Związku Kompozytorów Polskich za wielokrotne wykonania polskiej muzyki współczesnej. Odznaczony został również Złotym Krzyżem Zasługi. Artysta gra na skrzypcach włoskiego lutnika Paolo Albaniego z 1698.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jutro będzie ciekawie w stolicy. Rano Orszak Trzech Króli, a wieczorem koncert trzech mistrzów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.