Facebook Google+ Twitter

6. Wrocławskie Święto Mąki i Chleba. Fotoreportaż

Od kilku lat we Wrocławiu organizowany jest ciekawy festyn – Święto Mąki i Chleba. W niedzielę 27. sierpnia miała miejsce jego szósta edycja obfitująca w chleby i słodkie wypieki oraz inne atrakcje.

Fot. Marta Szloser

Ogród Botaniczny. Fot. Marta Szloser

Już po raz szósty w ostatnią niedzielę sierpnia w pięknej scenerii wrocławskiego Ogrodu Botanicznego organizowane jest Święto Mąki, zwane przez niektórych Świętem Mąki i Chleba. W tym roku honorowy patronat nad obchodami Święta objął hrabia Wojciech Dzieduszycki.

Impreza jest pomyślana jako piknik rodzinny kończący wakacje i jednocześnie okazja do podkreślenia znaczenia historii chleba, tradycji jego wyrobu oraz prezentacji innych wyrobów mącznych. Co rok organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w festynie dolnośląskie cukiernie i piekarnie. Każdy, kto przyszedł do Ogrodu Botanicznego miał okazję zakupu prezentowanych wyrobów, a także ich degustacji. Dorośli pili piwo i jedli kiełbaski, tak na marginesie – ciekawe to połączenie z podkreślaniem znaczenia historii chleba.

Fot. Marta Szloser

Fot. Marta Szloser

Fot. Marta Szloser

Fot. Marta Szloser

Jedno ze stoisk wystawowych. Fot. Marta Szloser

Nieodłączne piwne ogródki. Fot. Marta Szloser

Kort tenisowy dla dzieci. Fot.Marta SzloserDla wszystkich grała muzyka na żywo. Dzieci mogłyRycerze z Bolesławieckiej Drużyny Rycerskiej Syrokomla z Zamku Kliczków. Fot. Marta Szloser wziąć udział w różnych zabawach i konkursach, a także zagrać w tenisa na specjalnie wydzielonym mini-korcie.

Rycerze z Bolesławieckiej Drużyny Rycerskiej Syrokomla z Zamku Kliczków zaprezentowali swój program (walki rycerzy, wystrzały, tańce). Dorośli mogli się popisać swoją siłą w zorganizowanych przez rycerzy turniejach dla gości.

Muzeum Chleba. Fot. Marta Szloser

Dla szczególnie ciekawskich zorganizowano Muzeum Chleba, gdzie można było zobaczyć naczynia i przyrządy służące do produkcji mąki i wypieków.

To tylko niektóre atrakcje. Tych, którzy nie zdążyli się wybrać na tegoroczny festyn pod nazwą Wrocławskie Święto Mąki i Chleba, zapraszamy za rok, na siódmą już edycję. W tym dniu bilety wielokrotnego wstępu do Ogrodu Botanicznego dla wszystkich są ulgowe i kosztują 5 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To prawda Jolu, że miejsca przy scenie i w ogóle w centrum imprezy jest mało, ale cóż poradzić... Jednak pomysł zorganizowania festynu w Ogrodzie uważam za świetny - jeśli ktoś chce odpocząć od muzyki i zapachu kiełbasek, może pospacerować wśród drzew i kwiatów, odpocząć w ciszy. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, Marta za te zdjęcia (niektóre jakby z mojego albumu :-). Przypomniały mi one moje ubiegłoroczne odkrycie przepięknego Ogrodu i jednocześnie udział w ww. festynie. Pogoda była równie upalna. Widzę, że w programie są stałe punkty - np. występ rycerzy z Kliczkowa. Szkoda tylko, że odbywa się na tak małym placyku (niezbyt to bezpieczne chyba). A dzieciska, mimo próśb organizatorów o rozwagę, wstawiane są przez niezbyt roztropnych rodziców do pierwszych rzędów. Mój pobyt we Wrocławiu zachęcił mnie w każdym razie do odwiedzenia okazałego zamku w Kliczkowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za zdjęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.