Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25054 miejsce

6-lat Śląskiego Radia-Kiedy stację posłuchamy drogą satelitarną?

3 luty 2013 radio obchodzi swoje 6 urodziny. Śląskie Radio jest jedną z największych stacji internetowych, promujących śląską kulturę i muzykę na całym świecie.Kiedy można będzie słuchac tej stacji niekodowanie drogą satelitarną ?

6-lat Śląskiego Radia / Fot. Redakcja Śląskiego Radia...Stworzyliśmy to radio aby promować Śląską kulturę i muzykę na całym świecie...
Tymi właśnie słowami rozpoczynał się pierwszy artykuł opisujący Śląskie Radio w gazecie z dnia 16.06.2007r, radio które powstało 3.02.2007r było wtedy zaledwie w powijakach, od tamtej pory minęło 6 lat i radio promuję się już samo, słuchane nie tylko w Niemczech i na Śląsku ale na całym świecie przez internet, platformę cyfrową "n" a nawet przez telefon.
Słuchaczom radio oferuje urozmaicone audycje kazdy prezenter ma własny sposób na prowadzenie swojej audycji lecz łączy ich jedna wspólna cecha wszyscy pochodzą ze Śląska, jednym z prezenterów jest takżę znany wszystkim wykonawca i gwiazda śląskiej estrady ADI,
Radio gra 24 godziny na dobę, od wczesnych godzin porannych aż do późnych godzin nocnych umilają nam czas prezenterzy w tym też czasie można pisać pozdrowienia które są czytane live na antenie, codziennie też można głosować na swojego ulubionego wykonawcę na liście przebojów, w każdą niedzielę można wysłuchać na żywo mszy świętej z Koszęcina, regularne audycje na telefon w których słuchacze mogą sami na antenie przekazać swoje życzenia i pozdrowienia i oczywiście koncert życzeń oraz wiele innych atrakcji.
Założyciel i szef radia Michał Otrzonsek z Hildesheim (pochodzący z Rudy Śląskiej) w jednym z wywiadów powiedział:Moim celem i marzeniem było promować śląską kulturę i muzykę jak również łączyć generacje i słuchaczy z całego świata w jedną radiową rodzinę i chyba się udało.
Kolejnym jak narazie cichym marzeniem Michała jest aby radio przestalo być tylko internetowe aby zaczęło nadawać jako naziemne albo chociaż na niekodowanym kanale satelitarnym.
Pierwsze marzenie już się spełniło, Śląskie Radio ma już swoją renomę i jest jedną z najpopularniejszych rozgłośni radiowych łączoncym generacje na całym świecie, a co do kolejnego, no cóż, może kiedys włączymy odbiornik radiowy wyszukamy odpowiednią częstotliwość albo naciśniemy guzik pilota telewizyjnego na kanał "X" i usłyszymy znany nam jingiel..tu śląskie radio promujące śląska kulturę i muzykę...i oby tak sie stało.
Lecz radio to nie tylko szef i prezenterzy to przedewszystkim słuchacze dzięki którym radio ma rację bytu, dzięki którym ma dla kogo grać, a tych śląskiemu radiu przybywa z dnia na dzień, rozpiętość wiekowa słuchaczy jest bardzo duża dlatego prezenterzy starają się mieć utwory dla każdego i choc przeważa muzyka śląska i niemieckie "szlagiery" to nie brakuje też utworów znanych i lubianych ze światowych list przebojów.
Zapraszamy na stronę internetową - http://slaskieradio.com
Gala Śląskiego Radia 2009

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.