700. mecz Zagłębia Lubin w ekstraklasie

Piotr Jaguś
Piotr Jaguś
W niedzielę Zagłębie rozegrało swoje 700. spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ten okrągły jubileusz udało się uświetnić zwycięstwem 1-0 z warszawską Polonią.

Ponad 7 tys. kibiców przybyło w niedzielne popołudnie na Dialog Arenę. Zwycięskiego gola dla Zagłębia strzelił po rzucie rożnym w 13. minucie kapitan miedziowych Michał Stasiak. Asystował mu Dawid Plizga. Trafienie padło z najbliższej odległości.

Miedziowi mieli ogromną przewagę przez całą pierwszą połowę spotkania. Polonia stworzyła pierwszą groźną sytuację dopiero w 71. minucie, kiedy na bramkę gospodarzy strzelał Gancarczyk. W 81. minucie Djokic nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Przyrowskim. Czarne Koszule tuż pod koniec spotkania miały jeszcze szansę na zdobycie wyrównującej bramki. Po rzucie rożnym piłka odbiła się od jednego z graczy Zagłębia i tylko świetna interwencja Isailovicia uchroniła Zagłębie przed utratą gola.

Mecz był debiutem Jana Urbana na ławce trenerskiej Zagłębia. Nieoficjalnie wiadomo, że po tej porażce trener Polonii Theo Boss utraci dotychczasowe stanowisko.

Zagłębie: Bojan Isailović - Bartosz Rymaniak, Michał Stasiak, Csaba Horváth, Costa Nhamoinesu - David Abwo, Damian Dąbrowski, Łukasz Hanzel, Dawid Plizga, Szymon Pawłowski (77 Kamil Wilczek) - Mouhamadou Traoré (70 Dušan Đokić).

Polonia: Sebastian Przyrowski - Jakub Tosik, Dariusz Pietrasiak (66 Daniel Gołębiewski), Maciej Sadlok, Đorđe Čotra - Adrian Mierzejewski, Patryk Rachwał (46. Miloš Adamović), Łukasz Trałka, Tomasz Jodłowiec, Euzebiusz Smolarek (46 Janusz Gancarczyk) - Artur Sobiech.