Facebook Google+ Twitter

700 ratowników pracuje na zmianę na miejscu katastrofy w Bello

7 grudnia o godzinie 22 czasu polskiego, pogrzebano 11 ofiar niedzielnej katastrofy w Kolumbii. Nikt nie ma już nadziei, że do grona 8 uratowanych dołączy ktoś jeszcze. Do tej pory odnaleziono 31 ofiar. Połowę z nich stanowią dzieci.

Na dzielnicę la Gabriela zsunęło się w niedzielę nawet do 50 tys. metrów sześciennych ziemi wraz
z gruzem składowanym na wysypisku powyżej osiedla. Woda, gruz i błoto zalały domy i wypełniły wszelkie szczeliny, nie ma, więc szans, żeby pod lawiną ktoś mógł ocaleć – podaje za miejscowym geodetą Ks. Adam Gąsior, Pallotyn.

Nie potwierdziły się pierwsze informacje o pogrzebanym pod lawiną domu dziecka, jednak mówi się
o placu zabaw, który znajdował się powyżej osiedla i w którym odbywała się zabawa z okazji pierwszej komunii świętej. Nie wiadomo jeszcze, ile dzieci zginęło. Być może nie jest to koniec nieszczęść, które dotykają to miasto.

Z miejsca katastrofy powinno być przesiedlonych 3 tys. osób, a na przesiedlenie z terenów zagrożonych osuwiskami i wylaniem potoków czeka nawet 23 tys. osób – dodaje ks. Gąsior. Jak oceniają geolodzy, będący na miejscu zdarzenia, kiedy zacznie padać - autostrada prowadząca do Bogoty może spłynąć i mieszkańcy Bello zostaną też odcięci od lotniska i reszty kraju.

Jak informuje ks. Jerzy Limanówka, Prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl – w tamtejszej parafii organizowana jest pomoc dla poszkodowanych. Pallotyni przekazali już koce. Miejscowi duszpasterze zwracają się o solidarność z ofiarami tragedii i wpłaty, które można przekazać za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.