Facebook Google+ Twitter

700 satelitów dostarczy internet do 3 miliardów ludzi. Elon Musk i SpaceX pracują nad szalonym projektem

Firma SpaceX wprowadza w życie projekt, którego celem jest dostarczenie internetu do miejsc, gdzie dostęp do niego jest niemożliwy.

https://flic.kr/p/cCg8gy / Fot. NASA Goddard Space Flight Center/CC BY 2.0Wcześniejsze doniesienia o 700 satelitach, które złożą się na system projektowany przez zespół Elona Muska zaczynają się potwierdzać. Jak podaje TheNextWeb Musk chce przeznaczyć na projekt 10 miliardów dolarów.

Według Bloomberga cele jakie stawia sobie SpaceX to przyspieszenie przepływu danych w internecie i zapewnienie taniego dostępu dla 3 miliardów ludzi, którzy nie mogą z niego korzystać.

"Naszym celem jest stworzenie globalnego systemu komunikacji, który byłby większy od wszystkiego, co powstało do tej pory" - powiedział Elon Musk dziennikarzom Bloomberg Businessweek.

Projekt SpaceX nie ma jeszcze nazwy. Kilkaset satelitów będzie krążyć 750 km nad Ziemią, czyli znacznie bliżej niż tradycyjne obiekty telekomunikacyjne. Ma to na celu przyspieszenie transmisji danych. To też odpowiedź na dotychczasowe niedoskonałości internetu satelitarnego. Opóźnienia sprawiają bowiem, że korzystanie z komunikatorów, serwisów w chmurze czy gier online jest znacznie utrudnione lub niemożliwe.

Wizja Muska jest ambitna. Pakiety danych nie będą przechodzić przez setki routerów i sieci naziemnych, ale będą przekazywane między poszczególnymi satelitami do miejsca najbliżej adresata. Na początku w biurze projektu będzie pracować 60 osób. W ciągu czterech lat ich liczba wzrośnie do tysiąca.

Czytaj także: Wybuch rakiety Falcon 9. Rozbiła się podczas lądowania na platformie startowej (wideo)


Elon Musk to współzałożyciel popularnego serwisu PayPal, twórca przedsiębiorstwa Tesla Motors i firmy SpaceX, która jest jednym z podwykonawców dostarczających za pomocą rakiet Falcon i statków Dragon zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.