Facebook Google+ Twitter

700-lecie Szczecinka

Miasto szykuje się do obchodów 700-lecia. Organizatorzy przygotowali z tej okazji wiele atrakcyjnych imprez, w tym: bicie kolarskiego rekordu.

Dokładnie 700 lat temu, w 1310 roku, książę Warcisław IV założył miasto Nowy Szczecin - dzisiejszy Szczecinek. Nazwa Nowy Szczecin wyraźnie nawiązywała do Szczecina, stolicy całego księstwa pomorskiego. W okresie międzywojennym miasto stało się znanym ośrodkiem turystycznym. W tym czasie odbyły się obchody 600-lecia. Właśnie to wydarzenie przyczyniło się do wzrostu popularności Szczecinka.

Organizatorzy tegorocznych obchodów (m.in. SAPIK - Samorządowa Agencja Promocji i Kultury) przygotowali wiele ciekawych propozycji: koncerty, przedstawienia, konkursy itp. Ciekawym i spektakularnym przedsięwzięciem, w którym mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy, niewątpliwie będzie bicie rekordu kolarzy „700 set kolarzy - na 700 lecie Szczecinka”. Jest to wspólny pomysł Sapiku oraz kolarskiego klubu sportowego MOC Masters.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do bicia rekordu dnia 24 czerwca 2010 roku o godzinie 10.00. - Nie trzeba być tego dnia w wysokiej formie sportowej, wystarczy przejechać, bez limitu czasu, odcinek 1 310 m na sprawnym technicznie rowerze - mówi jeden z organizatorów. Udział w biciu rekordu świata ma być okazją do doskonałej zabawy, czynnego uczczenia urodzin miasta. To także szansa na wylosowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

karolina czech
  • karolina czech
  • 09.10.2010 11:46

może być

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.