Facebook Google+ Twitter

70 lat autobusów na szelkach w Gdyni

To już 70 lat po ulicach Gdyni jeżdżą trolejbusy. Z okazji jubileuszu Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej zaprasza w sobotę na szereg atrakcji.

 / Fot. Darek SzczecinaW sobotę, 7 września, Gdynia będzie miejscem wielu komunikacyjnych atrakcji. Już o godzinie 11:30 z Węzła Franciszki Cegielskiej wyruszy parada trolejbusów. Organizatorzy zapowiadają, że będzie można na niej zobaczyć wszystkie modele trolejbusów eksploatowanych w sieci ZKM, począwszy od Saurera z 1957 r., aż do pojazdów, które dopiero zostaną wprowadzone do sieci komunikacyjnej Gdyni. Trolejbusy pojadą przez ul. Świętojańską, 10 Lutego, Podjazd i Morską do zajezdni trolejbusowej przy ul. Zakręt do Oksywia.

 / Fot. Darek SzczecinaW godzinach 12 – 16 chętni pasażerowie będą mogli zwiedzić zajezdnię trolejbusową przy ul. Zakręt do Oksywia. Będzie można z bliska zobaczyć jak funkcjonuje najnowocześniejsza gdyńska zajezdnia oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej.

Gdyński przewoźnik zaprasza także na piknik trolejbusowy przy Nabrzeżu Pomorskim, na parkingu przed akwarium. W ramach pikniku przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci i ich rodziców: konkursy, zabawy, pokazy, dmuchane zabawki, bańki mydlane, itp. Wszystko od godz. 12 do 18.

ZKM zorganizował na ten dzień bezpłatna linie trolejbusową o numerze 70, z Zajezdni i Parku Naukowo-Technologicznego, którą będzie można dojechać na piknik trolejbusowy. Częstotliwość kursowania w godzinach 11 – 18 z częstotliwością co 20 minut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.