Facebook Google+ Twitter

70 odwołanych lotów Lufthansy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-29 20:08

Strajk pracowników niemieckich linii lotniczych Lufthansa spowodował dziś odwołanie 70 lotów. Mimo tego, podobnie jak wczoraj, udało się uniknąć chaosu na niemieckich lotniskach.

Lufthansa skreśliła z rozkładu lotów te połączenia na liniach krajowych i europejskich, które obsługiwane są kilka razy w ciągu dnia. Dlatego pasażerowie mogli polecieć wcześniejszymi lub późniejszymi samolotami.
Związek zawodowy Verdi, który wczoraj rozpoczął bezterminowy strajk, zapowiada jednak, że jego skutki będą w coraz większym stopniu odczuwane przez pasażerów. Pracy nie podjęło dziś pięć tysięcy pracowników personelu naziemnego i pokładowego Lufthansy.

Od wieczora związkowcy zamierzają strajkować na wszystkich lotniskach, ale protesty mają obejmować poszczególne grupy pracowników. Najbardziej dotkliwe dla Lufthansy są strajki personelu technicznego, ponieważ stan techniczny samolotów musi być poddawany regularnym kontrolom. W przeciwnym wypadku nie dostaną one pozwolenia na start.

Dyrekcja Lufthansy ponowiła apel do związkowców o powrót do negocjacji. Ci jednak żądają przedstawienia przez pracodawcę korzystniejszej propozycji niż 6,7 procent podwyżki. Reprezentujący 50 tysięcy pracowników związek Verdi domaga się dla nich prawie 10-procentowego wzrostu wynagrodzeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.